HanziH

Na jaké motorky stačí řidičský průkaz „B“?

Na jaké moto mi stačí řidičské oprávnění „B“?
Slyšel jsem, že v dalším roce v tom budou nějaké změny týkající se kubatury motocyklů, na které stačí „B“, jaké?

Nejlepší odpověď
Hlada

Návrh se týká věkového omezení u motocyklů vyšších kubarur. Dosud pořád platí, že řidičský průkaz skupimy B navic opravňuje k řízení skupiny AM, t.j. malého motocyklu nebo mopedu do objemu 50 ccm s maximální konstrukční rychlostí do 45 km v hodině.

Další odpovědi
Děda Louda

Na žádné. Pro řízení motocyklů je zapotřebí řidičské oprávnění skupiny A.

Řidičské oprávnění – opravňuje držitele k řízení motorového vozidla zařazeného do příslušné skupiny případně podskupiny řidičského oprávnění – A, B, C, D, B+E, C+E, D+E, AM, T. Podskupinami řidičského oprávnění jsou A1, B1, C1, D1, B1+E, C1+E, D1+E. Získaná skupina řidičského oprávnění opravňuje jejího držitele i k řízení motorových vozidel zařazených do příslušné podskupiny, např. skupina řidičského oprávnění B opravňuje i k řízení podskupiny řidičského oprávnění B1.

Skupiny řidičského oprávnění
Motocykly:
skupina Am – motocykl do konstrukční rychlosti 45km/h nebo obsahu 50 ccm
skupina A1 – motocykl do obsahu 125 ccm nebo do výkonu 11kW
skupina Ao – motocykl do výkonu 25kW nebo do poměru 0,16 kW/kg
skupina An (A) – motocykl o výkonu větším než 25kW nebo o poměru vetším než 0,16 W/kg

Zdroj: http://ridicske-prukazy.info/ri­dicske-opravneni.html

pan.zmizik

pravdu ma Hlada

elektrikář

Platí na malé motocykly do 50 kubíků obsahu.