Fiverka

Na jaké finance má rodina nárok?

Muž řídil a naboural vozidlo a je v kritickém stavu. Od autonehody se neprobudil. Kromě citové újmy, kterou rodina prožívá má také úplně praktické starosti. Jak zaplatit najednou jen z jednoho platu složenky a jiné závazky? Na jaké finance má rodina nárok. Začne poraněnému automaticky běžet neschopenka? Nebo co proto musí manželka zraněného udělat? Máte s tím někdo zkušennost? Případně ví někdo co se musí udělat aby děti a manželka nezůstaly bez prostředků?

Nejlepší odpověď
kapka

Pokud byl zaměstnaný, tak odnést zaměstnavateli neschopenku, to v každém případě. Z toho nějaké peníze budou.
Byl pojištěný na úraz? Byl by příjem od pojišťovny.
Jinak dávky státní sociální podpory, na které byste případně měli nárok, protože klesly v rodině příjmy, ty se vypočítávají z předchozího kalendářního čtvrtletí, takže okamžitou situaci neřeší.
Osobně jsem takovou situaci naštěstí neřešila, takže víc asi neporadím. Manžel /živnostník/ je úrazově pojištěný, takže bych spoléhala především na to. Ale myslím, že bych v případě nedostatku peněz, požádala o pomoc rodinu, přátele a tam, kde bych měla nějaké finanční závazky domluvila splátkové kalendáře.
Nevím, jestli jsem poradila vše, co se dá, takže přidám univerzální radu – kontaktovat nějakou občanskou poradnu poblíž Vašeho bydliště, tam Vám poradí zdarma, jak řešit různé životní situace.