Rokio

Na jaké chodíte jazykové kurzy, případně jaký jazyk si rozvíjíte v rámci samostudia?

Jazyky hýbou světem. Dnes už bez znalosti cizího jazyka se těžko uplatní na mnohých pozicích. Který jazyk tedy rozvíjíte?

Odpovědi
anonym

Rozvíjím si angličtinu v rámci samostudia pomocí internetu, jelikož škola pro mě nikdy nebyla dostačující. Plánuji i španělštinu.

Kelt

Plně s tebou souhlasím.
Dělám si latinu, klasickou řečtinu, hebrejštinu a japonštinu a začínám s arabštinou – to vše jako samouk.
A mám v plánu další jazyky.
A vím, že bych měl pilovat angličtinu, němčinu, ruštinu, španělštinu, ať se lépe domluvím. Ale raději si koupím knihu, nebo si stáhnu kurs z internetu, než abych platil do školy.

Tw!st

v rámci samostudia jsem se naučil polsky a turecky, teď se učím korejsky.
Na jazykové kurzy nechodím, není to efektivní jako samostudium pomocí internetu, navíc je to ztráta času a peněz.

jirka F

English/angličtina

Nuk nuk

Na jazykový kurs momentálně nechodím na žádný. Angličtinu a ruštinu ovládám na úrovni, na které jsem schopná je použít pracovně. A kdybych nebyla líná, možná bych samostudiem ještě dohoblovala španělštinu a snad i něco dalšího, leč lenost je strašná potvora.
Spíš mě poslední dobou baví se o jazyky a lingvistiku zajímat obecně, než se učit konkrétní jazyk.