Makulka

Na jak dlouho se určuje prezident?

na jak dlouho se určuje prezident čr

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, každý má pravdu že je to na 5 let, ale byla tu jedna vyjímka. Byl to Havel, který byl zvolen vícekrát a důvod je ten, že nejprve byl prezidentem Československé a následně jen České republiky.

Další odpovědi
standa

Prezident je volen sice jen na 5ti leté funkční období, ale může být zvolen i 2× po sobě…čehož důkazem jsou oba dosud nesvatí Václavové 🙂

panenka

na 5 let dají se i zvolit znovu

LuciJe

Na 5 let

koza

na 5 let

maka

ma 5 let

Zungu

U nás se prezident volí na 4 roky