Avatar uživatele
dada1000

Na jak dlouho můžu mít zapůjčené náhradní vozidlo, pokud jsem poškozený a škoda na mém voze byla stanovena jako totální?

Na internetu jsem našel, že bych měl mít právo na náhradní vůz do doby, než mi přijdou peníze od pojišťovny na účet. Likvidátor z Kooperativy mi ale řekl, že nárok na náhradní vozidlo mám pouze do pěti dnů po tom, co mi bylo sděleno, že se jedná o totální škodu. To, že se jedná o totální škodu mi bylo sděleno technikem při prohlídce vozu. Jak to tedy je? Je nějaký zákon, o který se mohu opřít? A taky, je nějaká maximální doba na to aby pojišťovna takovou událost uzavřela? Prohlídka technikem proběhla před více než dvěmi týdny a já pořád nemám peníze na účtu.

Doplnění: S pojišťovnou žádnou smlouvu uzavřenou nemám. Toto celé řeším s pojišťovnou viníka dopravní nehody.

Zajímavá 0 před 2878 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Můžeš se opřít pouze o smlouvu s konkretní pojišťovnou. Tam by měly být všechny podmínky uvedeny. Pokud budeš přesvědčen, že uzavřenou smlouvu pojišťovna neplní, nebo jen částečně, můžeš se obrátit na soud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Totální škoda – nárok na zapůjčení náhradního vozu vzniká poškozenému dnem vzniku pojistné události a zaniká dnem úhrady pojistného plnění od pojišťovny. Obvyklá doba v současnosti u pojišťoven je 21 dní.
http://www.nehodove-centrum.cz/po­trebuji-nahradni-vozidlo/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava