zdennyve

na jabloni jsem objevila suché listí plné pavučin a housenek.Co je to za nemoc? Jaký zvolit postřik?

Doplňuji:
Dá se strom ještě zachránit? Neuhyne?

Nejlepší odpověď
Braník

Jako postřik aplikujte Torant nebo Reldan ,
Může se jednat o napadení pilatkou nebo pilatěnkou,nebo mšicí jablonovou:
http://www.agro­manual.cz/cz/clan­ky/ochrana-rostlin-a-pestovani/aktualni-prehled-ochrany-zahrad-sadu-a-vinic-duben-a-kveten.html

Další odpovědi
Conchus

Teď už s tím moc nenaděláš. Tohle se musí rozpoznat, než se objeví housenky. Možná preventivně na jaře Mospilan
Doplňuji:
To nejsou pavučiny, ale takový ten housenkový „futrál“.