iTRAS

Na hadí uštknutí hadím uštknutím?

Otázka pro herpetology: Kdysi jsem někde slyšel, že když člověka uštkne had, teoreticky mu může pomoci nechat se ušktnout jiným hadem stejného druhu → údajně se jed nějakým způsobem neutralizuje. Co je na tom pravdy? Zdá se mi to trochu nepravděpodobné :)

Nejlepší odpověď
baghira

Nesmysl, urban legend.

Nehledě na to, že had je většinou docela plaché zvíře (aspoň ti u nás), a před člověkem prchá, pokud může. Takže když ho zrovna budete naléhavě potřebovat, tak na něj jako na potvoru ne a nenarazíte.

btw pokud tě píchne vosa, je řešením vydráždit hnízdo a nechat se píchnout opakovaně? Stejná logika…

Další odpovědi
led

Táto povera vychádza z toho, že protihadie sérum, tvorí aj oslabený hadí jed.
Ale v žiadnom prípade, by som neskúšala sa nechať uhryznuť ďalším (rovnakým) hadom.
PS.
Čo keby to bola hadica? 🙂

Drap

Nejsem odborník na hadY, ale připadá mi to uplně postavené na hlavu