Usoman

Na energii vygenerovanou impaktem asteroidu/komety má nejzásadnější vliv velikost, hustota, nebo rychlost?

Hlavně u komet a asteroidů. Je horší pomalý a těžký asteroid, nebo lehká a rychlá kometa? Bavme se čistě teoreticky, ač mají všechny tři vlastnosti plnohodnotný vliv na vygenerovanou energii následkem střetu.

Co je u asteroidu nebezpečnější?

VELKÝ X lehký X pomalý
malý X TĚŽKÝ X pomalý
malý X lehký X RYCHLÝ

Co je teda horší?

Nejlepší odpověď
Dochy

keplere, bacha. Kinetická energie a ybnost jsou dvě různé věci. Hybnost Ti může odpovědět třeba na to, o kolik se změní rychlost či směr tělesa, které utrpělo náraz. Ale energie (ještě dle okolností) Ti řekne sílu „výbuchu“.
hybnost = m*v
energie = mvv/2
Energie je tedy závislá na druhé mocnině rychlosti.

Ještě tedy doplním: Velikost jako taková nebude mít příliš velký vliv na následky… Pokud to nebude znamenat třeba to, že objekt má tak malou hustotu že se rozptýlí ještě někde ve stratosféře…

Další odpovědi
Klaproth

E = 1/2.m.v2

Kepler > vzhledem k tvému nicku jsem předpokládal, že budeš ve fyzice kovanější.

Kepler

Rozhodující je kinetická energie tělesa, neboli hybnost. Ta je definována jako součin hmotnosti a rychlosti. Takže to může být velmi hmotné těleso s nižší rychlostí, nebo „lehké“ těleso s vysokou rychlostí. Velikost tělesa může mít vliv jen na průměr a hloubku kráteru.

Emefej

Záleží na velikosti kinetické energie.

kepler – kinetická energie a hybnost jsou dvě zcela rozdílné věci. Až se doučíš fyziku, podívej se i na chemii, podle diskuze v této otázce: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-rozeznat-anion-a-kation-v-podvojnych-solich v ní máš také trochu mezery.