Avatar uživatele
Registrovaný

Na DDM platím každý týden 40kc -vyučující mi nechce vystavovat peněžní doklad-musí mi doklad vystavit?

Mohu

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Ano , v souladu s živnostenským zákonem § 31 odst. 14 je podnikatel povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak. Nejčastěji se samozřejmě jedná o fakturu či paragon.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

s.o.s.

Děkuji za odpověd-ředitel DDM mi dnes sdělil,že mi doklad o zaplacení vyučující nedá prý když chci doklad tak si mám jít za učetní,ale účetní má kancelář v jiné budobě.TAK-že lidé kteří nepožadují doklad o zaplacení mohou zaplatit na "místě" učitelce a Ti kteří doklad požadují tak si to mají zaplatit v kanceláři účetní a to je na druhém konci města.Má to logiku-prý by měla účetní víc práce se zaučtováním.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.