Katrous

Na co zameřuje cestovní ruch

Prossím potřebovala bych vedet na co s zameruje cestovní ruch kam se jezdí a tak dale dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
hanulka11

Cestovní ruch nebo také turismus je souhrn přechodných pobytů osob (turistů) v cílových oblastech (destinacích) a souhrn služeb, které jejich cestování a pobyty organizují a podporují

Další odpovědi
Drap

Zaměřuje se hlavně na cestování. Cestuje se hlavně na ta místa, o která mají zákazníci zájem.

Sandy

Přesná definice zní:cestovní ruch je činnost osoby, která cestuje ve svém volném čase na místo mimo její trvalé bydliště za jiným účelem, než je vydělávání peněz.

Mezi účastníky cestovního ruchu nepatří ani studenti, kočovníci, imagranti, přistěhovalci, diplomaté nebo třeba příslušníci ozbrojených sil. Zaměřuje se na tři hlavní služby – ubytovací, stravovací a dopravní. Patří tam samozřejmě i další služby – průvodcovské, pojišťovací, komunikační, služby obchodu, animační a směnárenské služby ale třeba i horská služba atd.
Dá se říct, že v dnešní době se jezdí v podstatě všude i když vzniká nový trend – navštěvování východních zemí (dříve se byl zájem spíše o jižní země).
Ještě chci podotknout, že cestovní ruch nezahrnuje pojem cestování, protože cestují i osoby, které jezdí např. do práce nebo do školy a ty mezi účastníky cestovního ruchu nepočítáme (viz definice nahoře).
Dotaz není moc konkrétní, je toho tedy mnohem víc, co by stálo a to napsat. :)

Vím o čem mluvím, cestovní ruch studuju :))