ref

Na co všechno stačí rychlost internetu 10Mbit/s?

Na co všechno stačí rychlost internetu 10Mbit/s? Agregace je 1:1. Dá se s tím běžně surfovat, sledovat videa, stahovat filmy nebo je to hodně pomalé?

Odpovědi
gecco

Pokud bude datový tok downloadu skutečně 10 Mbaud (10 Mbit/s), stačí bohatě na cokoli z vyjmenovaného…
😉

Quimby

10Mbit/s je 1,25MB/s . Takže surfovat a sledovat videa v pohodě, stahovat filmy můžeš s jakoukoliv rychlostí, jen to bude kdyžtak trvat pomaleji.

bolak

Já mám 10mbit, a stačí to na všechno. I videa na internetu, ony se načítají do paměti, a musely by bejt fakt asi v hodně super kvalitě (což internetový videa nebejvaj), aby rychlost přehrávání předbíhala před rychlostí stahování (načítání). To samé stahování souborů videí z internetu. Na ulož.to je navíc limit 300kB/s (2,4Mbit) pokud nemáš placenej účet, takže tam to ani nevyužiješ, ale i kdybys měl neomezenou rychlost stahování, tak klasické video má kolem 1GB a trvá 90 minut, a s 10Mbit/s než dokoukáš tenhle jeden film, tak si jich mezitím stáhneš dalších šest. A pokud bys chtěl stahovat filmy v blueray (nebo jak se ten ksindl menuje) který maj 1 film 25 GB, tak to holt necháš jet přes noc. (za 8 hodin stáhneš 36 GB)