Bronzový

Na co všechno lze použít slivovici?

Když se tu už objevilo toto ušlechtilé téma, rád bych se dozvěděl, k jakým všem účelům tento vynález používáte. Já znám kromě konzumace využití na dezinfekci ran (místo ajatinů, peroxidů aj.), odmaštění víček a hrdel zavařovacích sklenic, čištění některých skvrn a mazání těla (bolavé klouby, místo vody po holení atd.).

Přirozeně používáme na mimokonzumační účely spíše méně zdařilé náhražky slivovice - jabčák, meruňku atp.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Konzumace, prevence, léčba, desinfekce, čištění, konzervace, anestetikum, sterilizace, vaření a pečení, podpalování, špatná na hašení(patok), hodně dobrá jako palivo pro motory, repelent, masírování, kloktání, voňavka..a určitě to není vše!:-D
Doplňuji:
A dále:
Povzbuzení, zažívání, obklady, flambování, dárek, úplatek, míchání nápojů, včelí a vosí píchnutí, nemrznoucí směs odstřikovačů(v nejvyšší nouzi,škoda jí), no a taky na zvracení - po tom všem zcela určitě :-D

Další odpovědi:

Zlatý

Asi,by bylo jednodušší,vyjmenovat,na co se nehodí.Podle mne se hodí těměř na všechno.

Bronzový

Pokud jezdíte do exotických zemí, tak určitě na žaludek, aby jste nechytil ten jejich "průjmík"... Tak se doporučuje, každý ráno panáčka slivovice a jste fit! :))) My za týden letíme do Egypta, takže jsme taky připravení na slivovičku.. Vypálí červa a pak je všechno v pořádku.. :)

meruňkovice náhodou je výborná, musíte mít jen kvalitní (tak jak u všeho)
na desinfekci ran bych ji nepoužíval (lepší je samotný lih)
já ještě ze slivovice vyrábím "kostivalovou tinkturu" a používám ji na konzervaci ředkviček.
Doplňuji:
ještě sem si vzpoměl, dobrá je na desinfekci aftů

Tomu neverim , ze Butani pouziva slivovici ( i kdyz mene kvalitnejsi ) na neco jineho , nez vnitrni " desinfekci " . ! P.S. A co se utraceni meho psa tyce ... domluvim se asi brzy s tvoji pritelkyni a utratime tebe . ! :-)) -iv-

Stříbrný

Múj děda požíval slivku na bolavé nohy pořádně se desnfikoval i ze vniř když se napil a bylo to z něj citit babi nadávala když si při tom namáznul také nohy nechala to v klidu.Unás se používal na dezinfekci propolis v lihu, nebo arnika děda si občas nalil když mi s ní mazal odřená kolena.

Zlatý

pravidelné užívání v malém množství léčí všechny neduhy ,ale musí být opravdu kvalitní .....nejraděj mám tu nejsilnější 80% ta píše. . . . áááááááááááááááááááááááááááááá ch

Slivovice (pokud je vyrobena z kvalitního destilovaného lihu a kvalitního kvasu) je dobrý na afty, podráždění sliznice. Dále je výtečná jako kolktadlo při angíně či kataru. Dále se hodí proti rýmě, jen tak na povzbuzení proti únavě. Snad jen na játra se moc nehodí.

Zlatý

O dobré slivovici se popravdě říká, že kudy teče, tudy léčí.
Používání slivovice k jiným účelům než je určena, se nedá nazvat jinak než barbarstvím a mělo by být trestné!:-)

Bronzový

Jako nahrazka lihu jsem ji pouzil i na cisteni "hlav" v magnetofonu a videu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.