lukas.zmizik

na co všechno dokážete použít staré noviny, neboli novinový papír?

Doplňuji:
byly staré noviny lepší než nové a jaká značka je nejlepší?

Nejlepší odpověď
Drap

Mimo to, co napsala hanulka se z mého mládí běžně používaly noviny jako toaletní papír. Noviny snad mají tísíc způsobů využití Dělávali jsme z nich třeba ocasy k drakům aby létali, čepice, používali se k zakrytí při malování. V zimě jdou zastrčit třeba pod svetr a neprofoukne tě vítr. Z rozmočených novin se dělávaly vázy a různé dekorační předměty. Jdou do nich balit knihy. Když z nich naděláš ruličky, můžeš z nich pléct košíčky , misky a podobně. Z rozmočených novin jsme vyráběli kdysi hlavičky maňásků. Těch způsobů je ještě jistě celá řada dalších.

Další odpovědi
hanulka11

na vycpání mokrých bot ,
když přesazuji květiny položím noviny na stůl ,
také se snimi dobře leští okna při mytí ,
a většinou putují do kontejneru na papír
dříve i k zatápění pod dřevo
Doplňuji:
No to je fakt u babičky a dědy na " sucháči "byl zatlučen veliký hřebík a na něj děda vždy napíchl nastříhané noviny -fuj jak jsem to neměla ráda, vždy jsem si je musela jakoby rozemnout v rukou ,aby změlky a dalo se s nima utřít . Jé to už je historie -no jo časy se mění .

anonym

Nejspíš už nepamatuješ dobový slogan:
„Rudé právo každé ráno – o záchod je postaráno!“
Jinak v civilní verzi Krav Maga, nás letos na jaře učili použití náhodných předmětů (deštník apod.) i pevně srolovaných novin, jako překvapivě účinnou zbraň odolné i proti útoku nožem.
Doplňuji:
oprava *odolnou,
Další využití při stěhování – balení skla a křehkých věcí, a jako jednorázová podložka při všech špinavých úkonech, od podložky na židli při výměně žárovky až po škrábání brambor, kdy se vyhodí i s obsahem.

anonym

V poštovní schránce nalézáme pouze reklamní noviny a jejich uplatnění je všelijaké, ale skoro žádné. Jsou vhodné například na zátop v kamnech a nebo na slupky od zeleniny.

sevos

Dříve bývaly vétší děda je stříhal na menší kousky a dával do oné místnosti,protože nebyl toaletní papír.A vše jsme ve zdraví přežili.

anonym

na vojně přes ponožky do kanad. V zimě, dobrý izolant.