bolak

Na co umíraj krtci?

Už po třetí za poslední tejden sem viděl normálně na trávě mrtvýho krtka. Ležel si tam na zádech, vůbec se nehejbal a navíc byl mrtvej. Tuší někdo co se jim mohlo stát?

Ptám se proto že jinak vypadal docela zdravě, normální hladkou srst měl, žádný krvavý šrámy vod ptáků, nekoukaly mu střeva ven, nic, navíc byl i docela namakanej, bicáky jak kráva…

Nejlepší odpověď
Drap

Krtci většinou sejdou věkem a někdy taky motykou.

Další odpovědi
beer

Stářím (2–5) let, nemocemi, virózami, plísněmi, potravou ošetřenou třeba insekticidy… Tak jako většina živočichů ))

Lucijej

Dost možná ho nahoru vyhnaly ty velké deště, které mu vytopily domov, a pak ho kleplo z toho horka anebo cítil, že se blíží jeho konec a chtěla se ještě „podívat“ na život nadzemí.

hanulka11

Možná ho kleplo z horka a námahy , víš co udělá za den „hromad“?Taky jsem našla nedávno jednoho na trávě – byl tak malej ......ale ty lopaty měl pořádný vzhledem ke svému tělíčku.

Damiana

Smutné. Asi horkem, věkem nebo jedem. Víš jak to je mezi zahrádkáři: Zničte khrrrtka (a pěkně od Podlahy). Nebo sebevražda. Možná ho kleplo z toho, že mu špatně ušili lacláče nebo mu někdo sebral lízátko. Možností je mnoho. Ale divím se tomu, že máš ten žaludek na to, okukovat třikrát v týdnu jednu a tu samou mrtvolku…Mohl jsi mu alespoň připravit nějakou slušnou hromádku…

pusinka50

třeba to byl krtek feťák a předávkoval se…odvozuji z mé dedukce při marných pokusech vyhnat krtka ze zahrady. Když jsem do všech krtinců na louce několikrát ládovala karbid (doporučený a údajně nejspolehlivější prostředek na vyhnání krtka), zalívala vodou a ten dýmový pach mě samotnou vyháněl z louky, ale s krtkem to ani nehlo a vždy na druhý den přibylo krtinců trojnásobně víc. Usoudila jsem z toho, že to je krtek feťák, který ví, že s dalšími krtincemi přibydou další dávky fetu 🙂