with.love

na co udělat referát na fyziku z elektromagne­tického záření?

nechci dělat referát celkově na jeden druh záření, ale na nějakou konkrétní, pokud možno zajímavou věc. napadá vás něco?? :) děkuju

Odpovědi
badisko

co treba toto je to uz klasika Rentgenové záření…Rentgenové záření koukni tady..
Doplňuji:
este odkaz …http://cz7as­m.wz.cz/fyz/in­dex.php?page=ren­zar

anonym

Ja by som sa napr. zameral paradoxom hmotností fotónov (kľudová vs pohybová), ktorý sa dá využíva pre pohon u tzv. kozmických plachetníc, teda dualitou fotónov
Doplňuji:
A zamontovať do toho trocha kozmonautiky a lety k vzdialeným planétam, trošku fantázie (nákladiaky ku Marsu a ďalej, a pod), Dysonova sféra, solárne elektrárne na obežnej dráhe, a toho je, jéjej.

mosoj

Radiový přenos od telegrafie až po TV a mobilní telefony. Jejich vliv na informace, společnost a zmenšování se pozemského světa. Téma jak vyšité a rozsáhlé.

motlajs

GRA-VIT-ACE
😉