samicek333

Na co tam tyhle soubory jsou?

Když na ně kliknu, tak nejdou otevřít, ale když je pak vymažu, něco se mi sekne a nejde to spustit. Proč tam tedy jsou, nebo proč jsou viditelné?
Doplňuji:
Tom: to právě nevim, název mají takový, že jsou tam čísla a písmena, ale nejdou spustit. Pak je smažu a něco jinýho se pokazí

Nejlepší odpověď
tom004

No jo,ale jaké soubory máš na mysli?
Doplňuji:
Tak si měla ta písmena a čísla napsat do otázky.Netvrdím,že bych dokázal 100% poradit,ale byla by velká šance,že si to přečte někdo znalejší a poradil by lépe.Takhle je jakákoliv identifikace a případná rada,nemožná.

Další odpovědi
Michal Kole

Soubory už od dob DOSu mají jméno a příponu. Pro lepší zobrazení Windowsy příponu, sami ji nazývají rozšíření skrývají u známých typů. tedy typů u kterých Windows ví, který program ji bude spouštět.

Dej si nastavení složky a odškrtni zobrazovat příponu souboru známých typů. Pak se ti přípona zobrazí.

Asociovat to můžeš tak, ře na to klikneš pravým tlačítkem myši a držíš Shift a z kontetxového menu vybereš Otevřít programu.

Můžeš mi i napsat na mail: michal.kolesa@seznam.cz podrobnosti, pokud budu vědět rád pomůžu.

SeptikB

U takových souborů záleží, KDE jsou umístěny. Pokud je to v systémových složkách, např. C:/Windows/… tak nemazat, nespouštět, ignorovat. Pokud je to ve složkách programů, např. C:/Program files/… taky nemazat, je to součástí programů. Pokud je to v jiných složkách, např. C:/Dokumenty/Sta­žené soubory , tak bych se o ně teprve zajímal, protože tam by tyto soubory rozhodně být neměli.

Nejjednodušší věc, co můžeš udělat, je zadat jejich příponu do GOOGLU a zjistit, jestli je to soubor Windows, nějaké knihovny programů, nebo soubor, který ti opravdu k ničemu nebude.