SportWoman

Na co se používá koupelová sůl?

(ano, rozpustí se ve vaně, ale k čemu je to dobré?) :) dk

Nejlepší odpověď
iceT

tak třeba proto:
Koupelové soli jsou vítanou pomocí, pokud máte kožní onemocnění typu lupénky nebo atopického ekzému a akné. Dokáží také působit na celé tělo i Vaši psychiku. Mohou mít i protizánětlivé a dezinfekční účinky.

Další odpovědi
mosoj

Není třeba žádné koupelové soli. Stačí kuchyňská sůl bez přísad v tzv. fyziologické koncentraci 9 g soli v 1 litru vody. Potom se jedná o tzv, izotonický roztok, který má stejný osmotický tlak jako krevní plazma.
Mimo koupel je výborné takovýmto roztokem proplachovat nos. Nos se uvolní a spláchne to usazené bakterie.

Také zde již bylo diskutováno.