Mia.F

Na co mám nárok, když vyhraju soud?

Pokud by mě někdo žaloval neprávem na základě křivého svědectví, což by se u soudu prokázalo, vím že by mi dotyčný měl proplatit náklady na mého právníka. Ale mám také nárok třeba na to, aby mi proplatil benzín, který jsem projezdila na cesty k soudu, a ušlou mzdu, o kterou jsem přišla, když jsem nemohla jít do práce, protože jsem musela být u soudu? A pokud ano, šlo by to ze soukromých peněz toho dotyčného žalovatele?

Na co ještě mám nárok v případě vyhraného soudu, kdy jsem byla souzená na základě křivého svědectví? Jeho žaloba byla opravdu maximálně sprostá a zákeřná, takže chci dotyčnému zkomplikovat život co nejvíc to půjde.

Nejlepší odpověď
arygnoc

na všetky náklady, ktoré vám s konaním vznikli (právnici, náklady na dopravu, prípadne ubytovanie, stravu), ušlú mzdu.
Prípadne iné újmy.
Múžete žiadať i o odškodnenie (morálnu újmu), pokiaľ bol váš prípad mediaizovaný alebo to, že sa o ňom vie a vy ste nejakú újmu (napr na povesti) utrpela.
Všetko treba vedieť vydokladovať, prípadne požadovať tabľkové hodnoty (v peniazoch).
Môžete žiadať i o verejne ospravedlnenie sa – súd určí ako a v akžch médiách.

Další odpovědi
Andre5000

Na ty věci, co uvádíte máte nárok, ale musí o tom také rozhodnout soud, a ty nároky budou uvedeny v Rozhodnutí soudu.