Michal Kole

Na co mají vyučující přípravný týden před začátkem školního roku ? Ti co učí ji déle, tak „diktáty“ již mají napsané.

Nejlepší odpověď
annas

I kdyby neměli nic na práci, musí nastoupit, vyčerpali totiž dovolenou. Probíhají porady, školení, semináře, učitelé se zapojují do různých projektů, probíhají opravné zkoušky, připravují si seznamy žáků, třídy, odborné učebny, zkontrolovat učebnice atd.

Diktáty si předem nepřipravují.Jsou jednak knihy s pravopisnými cvičeními jednak se diktáty vybírají z různých časopisů, knih apod.
Doplňuji:
Jak jsem mohla zapomenout na sestavování tématických plánů, plány exkurzí, případných výletů, návrhy maturitních témat, vedení dokončuje rozvrhy. Probíhají schůze předmětových komisí, školení BOZP atd.

Další odpovědi
led

Stejně,
jako řidič před první jízdou po zimním spánku si musí připravit auto, zopakovat vyhlášku …
jako plovárna před otevření plavecké sezóny, zkontroluje a připravit technicky, zdravotně i organizačně personální, přeškolit plavčíků, aby je nic nepřekvapilo až během sezóny …
tak i učietelia a vedení školy se musejí po dovolené ještě před začátkem nového školního roku připravit viz odpověď annas.