ptáč

Na co má vliv snížení řídítek na bicyklu, kromě snížení odporu vzduchu?

Snížil o 10 cm a je to stejná dřina. Do kopce se kolo zastaví, po rovině se musí rozhoupat pedály a z kopce jede. Očekával jsem komfortní jízdu. Otočil představec a odstranil kroužky. Řidítka jsou níž, asi to fakt nemá vliv…

Nejlepší odpověď
Quimby

Posouvá to těžiště dopředu, protože si na to kolo musíš víc lehnout.
Proč by to jako mělo bejt snadnější?

Další odpovědi
jáára

Na kole sedím rovně, teda kolmo k silnici. Mám řídítka ze Sobika a to je jízda jak na Harleyi

da ny

Vliv to má tak na dřívější odrovnání především bederní páteře ;(
Ohnutá záda ⇒ nevhodná jízda, destrukce páteře a pohybového aparátu a bolest zad.
Ideální řidítka má přece jáára!!! :D

gecco

WTF???
_____________
Snížení úchopu nemá vliv téměř na nic…
Kromě stability předozadní i levopravé…
😉
Snížení představce – dtto…
___
A co´s to snížil ty?

štamgast

Má to vliv na to, že musíš víc natahovat ruce.

ptáč

Vkládám výsledek, řídítka musely být vráceny trochu nahoru. Lidské paže jsou určeny k práci a zvládnou to, co opice, námahu na tah. Tlak naopak jak se mě jeví, způsobí třas a trpí klouby zápěstí. Zdá se, že pohodlná přeprava na kole je motorizovaná v sedadle automobilu. Ležet na kole je nesmysl.

ptáč

da ny, myslím že záda neohýbám. Jsou na to skeletární studie?

ptáč

Teda Járo, to musí být pohoda. To snad jde jen u nízkého kola nebo u skládačky. Já mám silniční, kdybych jezdil jak na Hárleji, musel bych jet po rovině. Ta dřina! Sedět na kole nízko, ne e.

jáára

mám starý velký kolo Swift, prostě to starý. Tady je rovina, to jede samo

ptáč

Mě by se při rozjezdu zvedalo přední kolo.