Shizuka

Na co jsou nám Body na odpovedi.cz ?

Sice jsem ráda že ty body dostávám ale na co je máme :D ?
vím že když máte hodně těch bodů tak pod svůj obrázek dostanete
medajli a nebo máte nějaké výhody když máte ty body ?

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=na%20co%20jsou­%20body%20

Další odpovědi
Sůwa

Nemusím to ani hledat ve starších odpovědích – naprosto na nic, jen je tu kvůli bodům řada sporů a nepříjemností. Víc netřeba dodávat.

manon

Na jedné strane pro zlost, protože někdo chce být v tabulce výš než někdo jiný a něčí body někomu vadí a tak…

Na druhé straně, když dostaneš od tazatele palec, víš, že odpověď četl a že mu pomohla nebo že s Tebou souhlasí. Působí tady už vlastně divně, že někdo položí otázku a pak už se k ní ani nevrátí, odpověď ho vlastně asi nezajímá – alespoň to tak vypadá, když nikdo z odpovídajících nedostal ani palec, v diskusi nic…
Pak taky dávají palce ostatní a to je taky pro člověka zpětná vazba, že četli, mají podobný názor nebo se jim Tvoje odpověď líbí. To pak jsou body pro radost.

Jinak jsou ovšem body nanic a nic za ně nedostaneš :)

anonym

Záměrem zřizovatele byla motivace a soutěživost, při stříbru máš nárok na tričko s logem Odpovědi.
Žel se časem projevila i negativa, kdy po vzoru srovnatelných webů, by body měly být anonymní (např. Novinky) a už vůbec jsou kontraproduktivní a diskutabilní body v rubrice Zábava.

radce

Nejen na této poradně jsou body určitou motivací, ovšem stejně jako na jiných poradnách jsou i častým důvodem rozbrojů, hádek, a ve finále pak snižování úrovně konkrétní poradny. Optimalizovat způsob hodnocení dotazů či reakcí není vůbec jednoduché. Ale uznávám, bez těch „bodíků“ by to nebylo ono…
Někdy se vztahy na poradně kvůli bodování zhorší natolik, že rozumný rádce raději odejde natrvalo, nebo si aspoň chodí „odpočinout“ jinam, na jinou poradnu. Myslím že mnoho z nás by mohlo vyprávět, že, vážená Sůwo…

Kamionacka09

Se divim ze Dr.Axl nenapsal ze uz tu tahle otazka byla X krat:-)

iceT

Taky se divím,i tomu,že nevzal do úst můj nick,já totiž tyhle odkazy na starší otázky nedávám z ironie,ale proto,že vím,že na ně bylo odpovězeno lépe,než kdybych odpověděla sama.

Sůwa

Dr.Axl – tvůj příspěvek je obzvlášť zajímavý, jen body si nezaslouží. To by se ti líbilo, aby body byly anonymní. Nikdo by netušil, kdo některým uživatelkám hodnotí i chybné odpovědi a dá si práci s dodatečným dobodováním 🙂

quentos

však právě proto byla zavedena NEanonymita bodů – původně anonymní byly ;{)>