Adis99

Na co jsou manžetové knoflíčky?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Je zvláštní, že už je manžetový knoflíček neznámý. Jak píše Hanulka, u pánských košil byla dvojitá manžeta jen s dírkami, která se spínala knoflíčky a ty byly od obyčejných až po zdobené brilianty, stejně jako spona na kravatu. Tento doplněk byl pro pány něco jako jsou náhrdelníky nebo brože u dámy.
Doplnění pro Michala 69 – každá manžeta měla 4 dírky.

Další odpovědi
anonym

Vše už tady několikrát bylo, za půl roku, co jsi registrována, ses už snad mohla naučit používat modrou lištu, která je tu právě pro tyto účely.
Viz odkaz níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­137&q=man%C5%BE­etov%C3%A9&sa­=Vyhledat#1650

hanulka11

je to pánský zdobící prvek …spíná se s nimi manžeta u košile jako doplněk bývá ve stejném provedení i jehlice nebo sponka na kravatu

a já dodám, že na košilích byl tzv. spodní knoflíček právě u jedné z direk, pokud někdo nepoužil manžetové knoflíčky, aby si mohl rukáv zapnout

4 dírky měla pouze -pokud se ohrnovala/manžeta/

michael69

Jsou to v podstatě „knoflíky“,kterými se zapínají rukávy košile,která se bere pod sako,k obleku.Ta košile nemá knoflíky na rukávech přišité,ale má na každém rukávu jen dvě dírky,kterými se provlékne právě ten ozdobný kovový manžetový knoflíček a sepne rukáv. Jen dodám,že pod sako se bere vždy košile s dlouhým rukávem.

Děda Louda

Je to spodivem, ale představ si, že manžetové knoflíčky jsou na manžety košil, tedy slouží k jejich zapínání.