Michal Kole

Na co je zaměstnavateli motivační dopis, když se v něm každý vychválí jak je dokonalý nebo to uchazeči kamarád

stylisticky upraví, aby to znělo „dokonaleji“ ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Motivační dopis je hlavně od toho, aby uchazeč uvedl, proč na dané pozici chce pracovat, uvedl svůj vlastní zájem na práci a co všechno může nabídnout. Oddělí to takový ten typ lidí, kteří vystudovali daný obor, protože něco vystudovat museli a na dané pozici chtějí pracovat, protože musí platit složenky. A také motivační dopis má velký význam v případě, když se o danou pozici uchází více lidí, kteří mají obdobné vzdělání, zkušenosti dovednosti.

Doplňuji:
to AndreiRanger: Tak to asi taky záleží, jestli se hlásíte na pozici řadocého zaměstnance nebo na nějaké vyšší posty.
U mých pohovorů to vliv mělo a navíc hned jako první si ověřovali, zda uvedené informace jsou pravdivé a chtěli to po mě ještě rozvést.

Další odpovědi
AndreiRanger

Ne, že bych se chtěl přít s Lucijej, ale v době internetu má motivační dopis hodnotu pouze toho času ztráveného jeho psaním, neboť co máte jak napsat nebo stylisticky upravit se dáv klidu vygooglit – takže motovační dopis jako takový je více méně naa nic.

Důležité je být připraven na pohovor, mít odpověd na proč k nám, jaká je praxe, co očekáváte, proč právě vy – vyhnul bych především slovíčku „Nevím“ a taky bych všechny své plány spojil s působením ve firmě (formálně). Říci, no já bych chtěl jít studovat, jít k policistům tak za rok etc. je sebevražda.

Ať se vás budou ptát na cokoli nic není problém a svůj život podřídíte svému zaměstnání. Většina firem chce otroky bez názoru..