Radomír.cz

Na co je vitamín E?

Vitamín E

Nejlepší odpověď
marci1

Je to antioxidant, působí jako prevence proti civilizačním nemocem jako je třeba rakovina. Podrobněji : http://doplnky­.vitalion.cz/vi­tamin-e/

Další odpovědi
Luciet

Vitamin E je velmi významným antioxidantem. Chrání tělo (resp. buňky) před působením škodlivých radikálů, oxidačním stresem a odbourává škodliviny z jater. Zlepšuje hojení ran a kvalitu pokožky – bojuje proti stárnutí. Napomáhá správné činnosti nervového systému a hypofýzy, snižuje riziko infarktu a rakoviny. Patří mezi vitamíny rozpustné v tucích.
Nejvíce je obsažen ve: slunečnicovém oleji, mandlích, drůbeži, rybách, olivovém oleji, jiných ořeších, pšeničných klíčcích, vejcích a listové zelenině.
DDD: 12–14 mg

Pozn.: Každý antioxidant bude mít větší užitek, budete-li ho užívat spolu s dalšími antioxidanty, stejně jako v přirozené stravě. (antioxidační schopnost vitamínu E se až o 300% zvýší po smíchání s určitými flavonoidy obsaženými v mandlích)

deranged

Vitamin E je potřeba pro vývoj svalstva, udržuje stabilitu nenasycených MK, chrání lipidy před oxidací a tím zajišťuje stabilitu membrán. Je antagonistou vitaminu K. Nejrozšířenější je alfa-tokoferol (a ten nemá žádné preventivní účinky proti rakovině).