Fir

Na co je „Produkce“ u písniček – Jaký je rozdíl mezi produkcí a mixtapem?

Nejlepší odpověď
anonym

Co myslíš slovem „mixtape“ – koláž písniček (např. daného interpreta či skladatele)?
___
Produkce – organizačně (finančně, personálně, marketingově…) zajišťuje vznik a prodej (hudebního – „u písniček“) díla.

Další odpovědi
MichalTy

Producent je člověk, který dohlíží na celé nahrávání, ukazuje nezkušené kapele, co a jak. Často aranžuje nástroje, smyčcová aranžmá a tak. Ale často dělá i mixtape, tedy smíchání nahrávky z několika stop.

ivzez

Producent je člověk, který vše zafinancuje.
Mixtape je „fyzické“ smíchání/mix.

Producent nemusí mít žádné hudební vzdělání,
stačí mu znát situaci na trhu a vkus posluchačů.

Aranžemi se většinou zabývají muzikanti.