BEAES

Na co je dobrá líná pěna???

Slyšeli jste o ní??

Nejlepší odpověď
annas

Líná pěna-slyším poprvé, proto jsem vyhledala zdroj:

Jedinečné vlastnosti viskoelastické pěny LAZY-FOAM jsou zárukou maximálního komfortu spánku. Díky své schopnosti reagovat na tlak a teplo se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tepla z těla uživatele viskoelastická pěna měkne, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení průměrného tlaku působícího na organismus. Nedochází proto k narušení krevního oběhu a ke vzniku proleženin. Svalstvo je během spánku naprosto uvolněné, což přispívá k celkové relaxaci organismu. Matrace z viskolelastické pěny lze doporučit všem, kteří vyžadují vysoký komfort a pohodlí. Tato pěna je taky známa pod názvem „líná pěna“.

Zdroj: http://www.chci-matrace.cz/lina-pena-matrace/

Další odpovědi
Bumbes

Matrace z viscoelastické pěny, nebo matrace Curem vznikají technologií nanesení speciální elastické pěny. Tento nový způsob výroby vysokoobjemových viscoelastických pěn pomáhá navozovat Vašemu tělu velice příjemný pocit “stavu bez tíže“. Kombinací různých tuhostí pěn se docílí maximální přizpůsobení páteři všech polohách spánku (na zádech, na boku …) , nebo jen při běžné relaxaci.
Jednotlivé zóny matrace Curem – líná pěna účelně vyrovnávají zatížení způsobené jednotlivými částmi našeho těla.

Hlavní funkce matrace z líné pěny – Curem spočívá v tom, že když je matrace zatížena, vzduch v buňkách matrace odcestuje do sousedních buněk, takto se pěna elegantním způsobem okolo Vašeho těla přizpůsobuje.Jak­mile se pak následně zatížení uvolní, pěnová „paměť“ zachovává krátkou chvíli tvar před navrácením se do jejího původního stavu.

mosoj

Mám z ní již několik let podložku pod hlavu.
I ta podložka je tvarovaná a bezvadně se na ní spí. Podložka se vytvaruje a krásně podpoří i krk. Bohužel už je jako onuce a působením tepla moc měkne. Budu muset koupit jinou. Vydržela asi tak pět let.
Matraci bych z ní nechtěl. Je drahá a jestli změkne jako ten polštář tak aby se za 4 roky vyhodila.