mandat

Na co je celní sklad?

Nejlepší odpověď
anonym

Slouží k uskladnění zboží podléhajícího celnímu řízení, ale dosud neprocleného.
Takové zboží lze buďto proclít a poté ´pustit´ na vnitřní trh a nebo znovu vyvézt, bezcelně.

Další odpovědi
Kelt

Když přišlo zboží ze zahraničí, muselo se dovézt do celního skladu, aby to příslušní pracovníci mohli ohodnotit, zapsat, evidovat. V jednom podniiku jsem dostali zboží z Holandska a neohlásili to, papíry přišly na celní úřad a ti za námi pak přišli a já musel jít na dvouhodinový výslech , kde jsem musel podepsat, že jsem nebyl s danou skutečností seznámen.