natalysa

na co dělíme organismy??

Doplňuji:
pls pomozte prosím

Nejlepší odpověď
radce

Základní rozdělení je na organismy aerobní a anaerobní, podle toho, zda ke svému fungování potřebují nebo nepotřebují kyslík.

Další odpovědi
quentos

takových dělení je habaděj. http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­client=psy-ab&q=%22organis­my+se+dělí+na%22&oq=­%22organismy+se+dě­lí+na%22&gs_l=hp­.3...1035.7873­.0.8125.22.22­.0.0.0.4.1271­.6244.8j5j3j1j0j1­j2j1.21.0...0­.0...1c.1.QOr­h8LFrShc&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&fp=e597dc8­0428adbef&bpcl=354­66521&biw=984&bih=628

A když si dáte nějaký organizmus k obědu, třeba kuře, můžete ho dělit libovolně – na poloviny, na čtvrtiny…

mosoj

Vepište odpověď…

základní rozdělení organismů

nebuněčné organismy

oddělení : Eobionta = Protobionta – první org. na Zemi

Viry Vira

buněčné organismy

nadříše : Prokaryota Procaryotae

říše : Archebakterie Archebacteria

Eubakterie Eubacteria

podříše : Bakterie Bacteria

Sinice Cyanobacteria

Eukaryota Eucaryotae

říše : Rostliny Plantae

podříše : Nižší rostliny Thallobionta

Vyšší rostliny Cormobionta

Živočichové Animalia

podříše : Prvoci Protozoa

Mnohobuněční Metazoa

Houby Fungi

systematické dělení :

říše

kmen = oddělení

třída

řád

čeleď

rod

druh

(rasa, odrůda)

Webhosting domény zajišťuje CZECHIA.COM
Ceník reklamy