dgfdgf

Na co budu myslet, když podstoupím hypnózu? Jak mi pomůže? Co se o sobě dozvím a co se dozví lékař?

Nejlepší odpověď
ivzez

Smode to „trochu pomotal“:
Autohypnóza je stav, do které se člověk uvede sám bez cizího přičinění. (Nemůže
ji „poskytnout další osoba“.) Pokud se o ni bude pokoušet někdo bez zkušeností s hypnózou a bez patřičného tréninku pod vedením odborníka, může být i nebezpečná.

Léčebná hypnóza samozřejmě existuje, je to léčebný proces patřící
„do rukou“ odborného terapeuta, kterým může být psycholog nebo psychiatr.
[Nedoporučuji svěřovat se do péče nějakým šarlatánům!]

Na co budete myslet, záleží na Vás, stejně jako to, co se
o sobě dozvíte Vy sám, nebo co se o Vás dozví lékař.

Dokonce i to, jak Vám pomůže závisí jen a jen na Vás.

Průběh hypnózy si můžete s terapeutem předem dohodnout,
do určité míry lze průběh ovlivňovat i v průběhu hypnózy.

Další odpovědi
Smode

Ono v podstatě samotná hypnóza jako taková neexistuje. Existuje pouze autohypnóza – tedy člověk autohypnózu „poskytující“ je pro tebe jen průvodcem se kterým jsi předem domluven co chceš konkrétně ve svém životě vylepšit. Musíš mu důvěřovat. Budeš myslet na cokoliv chceš.
Pak: autohypnózy je několik typů a klasická funguje nějak podobně jako by sis opakoval sám třeba: jsem pracovitý, jsem pracovitý – jen s tím rozdílem že se ti to zapíše rovnou do podvědomí a výsledek je pak rychlejší.
Osobně znám výsledky u lidí např.: nemožnost řízení auta z nevysvětlitelného strachu – nyní má ještě trochu strach, ale řídí bez problému…nebo: nemohl najít 2 roky práci i když pro to dělal vše myslitelné – po autohypnóze ji sehnal do týdne.
Ale pozor: vždy se jedná pouze o podpůrnou metodu která nenahrazuje činy! Aneb můžu hypnotizovat od rána do večera aby někdo cizí zazvonil u domu a donesl mi můj vysněný rohlík a stejně se tak nestane: daleko spíše mě napadne:„aha, vždyť já si ho můžu koupit naproti v obchodě“ :)

Dodatek: chceme-li doslovně srovnat význam slova autohypnóza pak = „napil jsem se čaje“, a hypnóza = „lékař mi řekl ať se napiju čaje tak jsem se napil čaje“. Tzn. že by někdo někoho zhypnotizoval tak jak to vidíme ve filmech není možné – vždy se do hypnotického stavu dostává klient sám – ať už se v místnosti s ním někdo nachází a říká mu jak na to a nebo ne, proto je výstižnější užít vždy „auto“ abychom minimalizovali případné obavy.