Rocker

Na chatě mi pes překousl kabel na internet. Můžu si ho sám nějak napojit, nebo musím koupit nový?

V případě koupě nového bych ho musel protáhnout zdí a potom na něj dát koncovku,která se zapojuje do počítače.To asi sám nezvládnu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zkuste to napojit drát na drát ( spojujte stejnou barvu ) nejlépe letováním. Každý drát izolujte zvlášť ( nejlépe tepelně smrštitelnou bužírkou). Teď nevím jestli je kabel stíněný. Pokud je, nakonec to obalte alobalem, tak aby jste spojil tím alobalem stínění obou konců drátu ( pokud není stíněný alobal nepoužívejte) a nakonec obtočte izolační páskou. Vznikne sice taková nevzhledná „rakovina“ na kabelu ale mělo by to fungovat a je to proveditelné svépomocí bez drahých krimlovacích kleští.

Mrkl jsem na předchozí odkaz, takže to stíněné není. O to je to jednodušší. Spojte barvu se stejnou barvou a mělo by to fungovat. Krimplovací kleště potřebujete pouze na instalaci koncového konektoru ale to není Váš případ.

Další odpovědi
Earl Sin

Zvládnout se to dá, ale chce to speciální kleště a přesný návod
Doporučuji koncovek koupit více, napoprvé se to možná nepodaří.

Zdroj: www.xmaestro.com/vi­ew.php?cisloclan­ku=2007010003

Hlada

Nejjednodušší by bylo na konce kabelu nacvaknout konektory a spojit je spojkou. Kleště nejsou drahé, možná, že by vám je někdo půjčil. Sletovat se to dá také, stačí spojit vodiče ze špiček 1,2,3,6.

elektrikář

Pokud je to spojení po telefonu je to dvoužilový kabel. Jde to udělat od profesionálně nalisováním koncovek.Jinak spojit barvy a zaizolovat. Psovi koupit nějakou dobrou baštu.A kabel uložit kam už pejsek nebude moci.Při nejhorším si pozvěte telefoního mechanika u mne to mněl udělánou novou přípojku za 20 minut.

rvrablik

Co bys nezvládl (žádný učený z nebe nespadl), vždyť každý jednou nějak začíná (každé dítě se učí chodit, ale rozhodně se nebojí že to nezvládne, prostě to ZKOUŠÍ až to jde „samo“ 🙂

Nový kabel je první z možností, jak opět internet zprovoznit.

Další možností je použít obyčejnou univerzální svorkovnicí (tzv. „čokoláda“ s šroubkama) a spojit stejné barvy proti sobě (minimálně oranžový pár a zelený pár, modrý a hnědý až tak nutné nejsou…)

Budeš potřebovat:

  1. malý šroubovák
  2. nůž (na odizolování konců vodičů)
  3. univerzální svorkovnici („čokoládu“ min. se čtyřmi propojkami!!!
  4. čas
  5. trpělivost (když to nepůjde jednoduše a hned)

Pozn: Svorkovnici koupíš v každém elektru, protože se s ní připojují lustry k elektrickým rozvodům ve stropě…