Pokročilý

na čem závisí způsob louhování čaje?

některé čaje se mají zalívat vroucí vodou, některé jen mírně pod bodem varu, některé by se měly louhovat v zakryté nádobě a i doba louhování je u každého čaje jiná
proč to tak je? a je to nějaký prohřešek, když hrníček nezakryji nebo si tam nechám sáček po celou dobu až do vypití?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to o tom co chceme z čajů vylouhovat. Všeobecně čaje obsahují i jiné nežádoucí látky, které třeba i jenom sensoricky a chuťově ovlivňují kvalitu čaje.
Zásadně špatně je nechat v čaji sáček až do konzumace. To se vám vylouhuje i ta šňůrka na které to visí !!

Jenom solidní výrobce ví jak dlouho čaj vylouhovat. Všeobecně platí že čím déle tím více látek se do čaje dostává. Většinou je to nežádoucí!!
S teplotou nalévané vody bych si hlavu nedělal. Stejně nikdy nebude mít teplotu varu neboť naléváním vychladne. Pozor se musí dávat tam, kde se dává sypaný čaj a voda se potom začne ohřívat do bodu varu. Vařit by se neměla.

Tím že čaj nepřikrejete pokličkou připravujete se o senzorický požitek , aromatické látky vytěkají.

Další odpovědi:

Zlatý

Zkus se mrknout na tyto odpovědi - http://www.odpovedi.cz/…

Pokročilý

Já bych řekla že to záeží na tom kdo ho pije. Já osobně zalévám vařicí vodou a sáček nechávám do konce a jsem naprosto spokojená i u černých čajů, které by pak měli být o dost silnější. Což zřejmě také jsou a mají výraznější chuť. Takže jak vylouhovaný čaj budeš mít záleží na teplotě, délce a množství. Ani to nezakrývám. Ale dost lidí to vyndavá v průměru za pět minut a divý se, že si to tam chci nechat.

Takže ti řeknu toto - pij jak jsi zvyklá a jakti vyhovuje a abys byla spokojená. V tomhle dle mého názoru je to jedno a není špatné a ni to ani to druhé.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.