barina

Na čem závisí taxa a poplatky u letenek od Ryanaira?

Chystám se přes olympiádu v srpnu do Londýna a poplatky jsou u cesty tam pro tři lidi 1 700 a zpět 2 800 zatímco třeba 1. dubna jsou zdarma a 5. dubna zpět už zase 2 800. Závisí to tedy na datu, na dni v týdnu nebo třeba na naplněnosti letadla?
Doplňuji:
Chápu, že cena samotné letenky závisí na datu, ale kolonka taxy obsahuje poplatek za pojištění a pak daně, které se odvádí státu, takže by jejich výše přece neměla záviset na sezónních akcích.

Nejlepší odpověď
Terryle

Nemůžou být i samotné poplatky závislé na datu / dni letu? Tipla bych, že v různé dny bude letiště různě vytížené. Společnost může pokaždé dostat např. různou stojánku nebo parkovací místo pro letadlo, a to se pak promítne i do poplatků. Plus další věci, které možná s provozem na letišti v daný den souvisí… A do poplatků a tax se počítá i palivový příplatek, ne? Potom by to mohlo souviset i se zaplněností letadla.

Další odpovědi
zzzzz

Na datu, na dni v týdnu i na naplněnosti letadla, a především na akcích. U letenky v době olympiády je to jasné, budou max drahé. Moje mamka byla v září v Londýně a ona měla letenku za 500kč a kufr letěl za 800kč, a to byl v zavazadlovém prostoru, ani vlastní sedadlo mu nedali. Tak jsme se celá rodina zasmáli, že za kufr se platí víc jak za osobu. Je to tak ale u všech těch levných společností, opravdu závisí na vytížení letu a také na tom jak dlouho předem si ji koupíte. Mamka si ji kupovala půl roku do předu.

led

Základ určovania cien je vyťaženosť lietadla a obdobie letu. Mimo sezóny a kúpe letenky vopred sú ceny nižšie.
Názor predstaviteľa leteckej spoločnosti Ryanair na ´koberčeku´pred komisiou EU za nízke ceny: „ľudia sa potrebujú prepravovať lacno a rýchlo a nie živiť mamuta“, je myslím jasný.