olda12

Na čem vydělávají zběrné dvory?

Kamárád chce otevřít soukromý zběrný dvůr,kdo financuje provoz? Dostává na to dotace,nebo to třídí na suroviny k dalšímu použití?
Doplňuji:
teda asi sběrný dvůr:D

Nejlepší odpověď
Drap

Soukromé nikdo nedotuje, Teoreticky by byla možná smlouva s některopu obcí.Soukromé sběrny a sběrné dvory třídí odpad a prodávají ho k dalšímu využití

Další odpovědi
venkovan

No s ohledem na bezpečnostní, hygienické a ochranářské normy a předpisy na sběrný dvůr, asi bych byl opatrný. Většinu sběrných dvorů provozuje obec a nebo svozová firma.

fablen

Příklad: prodáš tam věci ze železa za 3,–, přijde někdo další, kterému se bude předmět líbit, tak Ti jej prodají za 12,–. Rozdíl = zisk. Minulou sobotu jsem tam odvezla své autíčko, dostala jsem za něj 500,–. Oni si ho teď mohou rozebrat na náhradní díly (nedávno nové, karoserie taky o.k.) a vydělají na něm třeba 10.000,–.

petrdostal

Vydělávají na tom, že tobě, když tam něco přivezeš, tak dají mnohem míň peněz, než za kolik to pak zase prodají člověku, který si to tam bude chtít koupit. V každém kovošrutu musí být silniční váhy https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-cem-vydelavaji-zberne-dvory , na kterých se auta váží a podle toho ty pak platíš, nebo dostaneš peníze.