Standaa

Na čem všem závisí hmotnost?

Na hustotě, ještě na n+čem jiném?

Nejlepší odpověď
Kelt

Hmotnost je součin objemu a hustoty, pokud se jedná o různé materiály je třeba každý posuzovat zvlášť a záleží také na rychlosti, s rostoucí rychlostí roste i hmotnost, pokud se rychlost blíží rychlosti světla.

Další odpovědi
gecco

Ve které jsi třídě??? – třeba na vztažné soustavě a…
😉
Primárně se zamysli – pokud je něco při stejné hustotě těžší (hmotnější), je to i CO??
😉

Agneta

Na velikosti planety. Na Měsíci vážíš přeci jen třetinu:D

Emefej

Pod pojmem hmotnost si můžeme představit leccos. Např. gtavitační hmotnost je ovlivňována i gravitační konstantou. Relativistická hmotnost je ovlivněna také rychlostí atd.

jstastny

Na hustotě, objemu, ale také na energii (jakékoli obsažené v tělesu), ale ta je velmi, velmi lehká. Hmotnost energie si můžeš jednoduše vypočítat pomocí oné slavné rovnice e=mc2, kde e je energie, m je hmotnost a c je rychlost světla. Z této rovnice si lze vyvodit, že m=e/c2. A asi každý ví, jak je rychlost světla velká, a co teprve rychlost světla na druhou…