Georgo2010

Na čem se dá v dnešní době ušetřit, aby byl zachován zdravý životní styl, když člověk žije pomalu od výplaty k výplatě?

Nejlepší odpověď
barnajka

Mám pro vás několik tipů:

  1. Odepřít si veškerou kulturu (kino, koncerty, hospodu i knihy. Jestliže jste divadlofil a nemůžete bez divadla žít, postavte se v neděli večer k oknu a číhejte. Jakmile spatříte souseda vracivšího se z hospody domů, otevřete všechna okna dokořán. Kvalita tyjátru, co sousedka předvede, stoupá s každým sousedovým vypitým pivem a s každou minutou, o kterou pobyt v hospodě přetáhl)
  2. Zrušit denní tisk a noviny si chodit číst druhý den do knihovny
  3. Prodat TV a na večerníček koukat u sousedů (takový Krteček v plazma kvalitě je stejnak lepší zážitek než z té vaší 37cm úhlopříčky)
  4. Jednou provždy odbourat přežitek zvaný „dovolená“ (a s heslem „Na zahradě je taky krásně!“ rozbijte stan pod vaším starým ořešákem)
  5. Oblečení nakupovat výhradně v sekáči (pozor!!! Jen ve dnech, kdy mají slevové akce „Vše za 10 Kč“!!!)
  6. Přestat používat MHD (jestli do práce netrefíte zpaměti, počkejte si na svou linku a utíkejte za ní)
  7. Zrušit internet (nepotřebujete ho!!! Stejně tam není nic jinýho než zpravodajství, nakupování a porno. A pokud vím, zprávy si už přece čtete v knihovně, nakupování je pro vás stejně nedosažitelný luxus a čuňačinky si můžete dělat doma. Vzhledem k tomu, že sex je prý dokonce dobrý na pleť, sexování je vřele doporučováno-ušetříte totiž dvojnásob: vy za porno, vaše paní za nekřesťansky drahou kosmetiku)
  8. Každý den mezi 22.-6.hod zhasnout světla a spát (co jinýho byste taky chtěl dělat, když číst nemáte co a televizi jste prodal!!)
  9. Buďte kreativní a myslete ekonomicky! Je hřích, aby byl váš byt/dům celé dopoledne prázdný a nevyužitý! Vy jste v práci, děti ve škole… Pronajímejte ho v tyto hodiny! Na E-55 je spousta sympatických dam, co nemají kde složit hlavu (chudinky malé – každý den spí v jiné posteli…Někdy i vícekrát… :((

.
Jak vidíte sám – ušetřit není vůbec žádný problém. Dokonce ani v dnešní době ne. Stačí jen chtít :))))))

Další odpovědi
beer

Zeptej se naší vlády, poslanců a senátorů !! Tito obětaví, milí a moudří představitelé ti jistě rádi a fundovaně poradí )))
No a pak nám dej vědít..

Deli

Georgo, tuhle otázku si používám dnes a denně. Minulý měsíc jsme se rozhodli s manželem udělat takovou analýzu toho, za co vydáváme korunky. Zapisovali jsme do sešitu i nákup novin. Teď tam ještě doplním, kolik a proč nám ubylo z banky a pak se to chystáme vyhodnotit. Sama jsem zvědavá, kolik peněz za co utratíme a zda objevíme nějaké ty skryté rezervy.

Kamilovo

Pokud se nechceš nijak omezovat, tak bych se rozhodně zaměřil na hledání slev na to co kupuješ. Já takhle vždycky když něco kupuji projedu slevové kupony na http://kuponoz­droj.cz/ a už několikrát se mně stalo že jsem narazil na vážně skvělou cenu. To zboží bych si tak či tak koupil, ale je rozhodně lepší jej koupit se slevou a něco málo ušetřit.