SteimlX

Na 8GB flešku nejde nahrát soubor velký 5 GB?

mám 2 flešky po 8 gb a ani na jednu nejde nahrát jeden soubor, který má víc jak 5 gb, je to nějaké pravidlo či náhoda nebo nutnost?
samozřejmě jsem zkoušel formátovat a třeba 7 souborů velkých 1 gb se vejde
Doplňuji:
dlostev: jo-o zkoušel jsem, je tam nějakých 7,95 GB ± nějaký drobný

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě máš oddíl naformátován jako FAT32 (velikost souboru je omezena na 4GB) – naformátuj flashku znovu – na NTFS a nabo exFAT, pak to půjde.

Další odpovědi
brillant

Je třeba naformátovat NTFS.

Bedy

Ntfs nepoužívejte, není vhodný pro flešky. Doporučím exFat.

Nezapomeňte, že s Ntfs ani exFat neumí řada přístrojů jako jsou satelity, rekordéry, rádia apod.

Dlostev

Ověř si v počítači kapacitu flash disku, už dvakrát se mi stalo, že jsem si koupil flashku s napsanou kapacitou na obalu, jednou 8 GB a velikost byla 4GB a jednou jsem si zakoupil 32 GB a kapacita byla nějakých 25 GB

nanif

tisíc odpovědí a žádna rada…stáhni si tohle : http://www.slu­necnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-format-tool/
nainstaluj, použit a už to pojede 🙂
Doplňuji:
*použij