ReHu

Myslíte, že vzdělaný člověk na úrovni bere pervitin? I když jen občas?

Doplňuji:
Pod pojmem, že je někdo na úrovni, si různí lidé představují různé úrovně.
Podle mého lidé na úrovni nedrogují. Mám na mysli tvrdší drogy než marjánu.

Nejlepší odpověď
rynek878

Já si myslím,že to není až tak o vzdělanosti člověka,ale spíš o jeho povaze,lidech kteří ho obklopují a zároveň o jeho pevné vůli.Znám doktora,který byl jako lékař skvělý,ale podlehl drogám a jeho slávy byl konec.Tím chci říci,že drogy neberou pouze lidé z té nejnižší vrstvy ,ale pravda je někde trochu jinde,je to věc velice citlivá a složitá.

Další odpovědi
martina1

Určitě.To,že je někdo vzdělaný a na úrovni,tak to ještě neznamená,že nemá problémy a nesáhne po drogách,jako po prostředku řešení.A spíš má větší finanční možnosti se ke drogám dostat.Bohužel i hodně zdravotníků se s drogami potýká.O alkoholu ani nemluvím.

anonym

To nebude mít se vzděláním nic společného.
Kdyby mělo,jsou všichni zkouření.
Alespoň ve smyslu – „Kdo se moc ptá,moc se dozví“.

anonym

inteligentní člověk by se toho nedotkl

Vicki

Je to spíš o psychice než o vzdělání.Někoho k tvrdým drogám dovede právě marihuana.

ellei

Lidé „na úrovni“ jak vy říkáte, ikdyž se mi tento termín docela protiví, často sáhnou právě po pervitinu, když nestíhají svou práci, mají toho moc a podobně. Je to samozřejmě špatné řešení, ale stává se. Je to dáno právě účinky pervitinu. Jinou drogu by si třeba nevzali.

Yenjik

Jo.

anonym

Hodně ‚vzdělaných‘ něco bere. Většina středoškoláků a ještě víc vysokoškoláků. Bohudík si drogy berou svoji daň. Jsou na té své úrovni.

Co je to úroveň?

Čarodějnice

Droga a alkohol je podle mně útěk do neznáma kde je člověk sám a nikdo mu nepřipomíná jeho já.

mojitek

za prve : co znamena u vas termin „clovek na urovni“ ???
Za druhe- inteligence cloveka je uplne v necem jinem nez nabiflovanim se a skolou…
Znam mnoho lidi s s maturitou i bez,kteří by svou prirozenou inteligenci strcili levou zadni do kapsy kdejakeho „vysokoskolaka“ .
Praveze nejvice lidi,kteří hulí marijanku nebo berou tvrdsi drogy jsou prave z rad vysokoskolaku,ve­lice znamych pravniku,treba reziseru,atd…

ReHu

Pojem člověk na úrovni jsem nevymyslela já, ale dotyčná, která toto napsala, když se ptala, jestli pervitin bude znát na krevních testech následujíci den po požití.