Avatar uživatele
anonym

Myslíte,že už zazelenal suchý dub u Blaníku?

Uvnitř hory odpočívá vojsko, které čeká, až bude českému národu nejhůře. Jeho velitelem je sám patron země České svatý Václav. Ve chvíli, kdy bude naše vlast v největší tísni, zazelená se suchý dub na Blaníku a pramen pod ním vydá tolik vody, že se studánka přeplní a voda poteče až po stráni dolů. Pak se v hoře otevře tzv. Veřejová skála, rytíři uvnitř se probudí z hlubokého spánku a pod vedením patrona české země vyrazí proti nepřátelům, porazí je a v Čechách nastane opět klid a mír.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, salsa verde, hanny 2, dědapetr, anonym před 4651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Myslím že s tím co děje v této zemi by si rytíři neporadili,Vá­clavové by drželi pospolu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dnes jsem otevřela internet a první co mi padlo do oka byl obrázek Sv. Václava na bílém koni, nesoucího nějaký prapor či korouhev vzhůru vztyčenou jako pochodeň. A jako by se mi k tomu vynořil obraz zástupu Blanických rytířů jedoucích s ním v čele na pomoc lidu české země. Naplnění této legendy už se možná blíží. A možná je to vše jinak. Blaničtí rytíři možná přijdou jiným způsobem, než jsme jako děti slýchali. Asi se nevynoří odněkud z nitra hory. To síla jejich energie přijde na pomoc české zemi, až bude nejvíce potřeba. A ten čas zdá se už nastal. A možná už jsou zde mezi námi. Žijí někde tady a svým přístupem pomáhají, kde můžou…A je jedno, co právě dělají. Důležité je jak to dělají a proč. Rozhlédněte se kolem. Jsou tu. A možná někdo z vás je jedním z nich…

Zdroj: internet

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Mám to kousek, že bych tam zaběhla přes les????? No dneska nebudu mít čas, ale zjistím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek