Myslíte,že už zazelenal suchý dub u Blaníku?

Uvnitř hory odpočívá vojsko, které čeká, až bude českému národu nejhůře. Jeho velitelem je sám patron země České svatý Václav. Ve chvíli, kdy bude naše vlast v největší tísni, zazelená se suchý dub na Blaníku a pramen pod ním vydá tolik vody, že se studánka přeplní a voda poteče až po stráni dolů. Pak se v hoře otevře tzv. Veřejová skála, rytíři uvnitř se probudí z hlubokého spánku a pod vedením patrona české země vyrazí proti nepřátelům, porazí je a v Čechách nastane opět klid a mír.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Myslím že s tím co děje v této zemi by si rytíři neporadili,Vá­clavové by drželi pospolu.

Další odpovědi
anonym

Dnes jsem otevřela internet a první co mi padlo do oka byl obrázek Sv. Václava na bílém koni, nesoucího nějaký prapor či korouhev vzhůru vztyčenou jako pochodeň. A jako by se mi k tomu vynořil obraz zástupu Blanických rytířů jedoucích s ním v čele na pomoc lidu české země. Naplnění této legendy už se možná blíží. A možná je to vše jinak. Blaničtí rytíři možná přijdou jiným způsobem, než jsme jako děti slýchali. Asi se nevynoří odněkud z nitra hory. To síla jejich energie přijde na pomoc české zemi, až bude nejvíce potřeba. A ten čas zdá se už nastal. A možná už jsou zde mezi námi. Žijí někde tady a svým přístupem pomáhají, kde můžou…A je jedno, co právě dělají. Důležité je jak to dělají a proč. Rozhlédněte se kolem. Jsou tu. A možná někdo z vás je jedním z nich…

Zdroj: internet

hanulka11

Mám to kousek, že bych tam zaběhla přes les????? No dneska nebudu mít čas, ale zjistím.