zjentek

Myslíte, že třináct let vězení je pro toho libovýho bosse adekvátní trest?

http://www.no­vinky.cz/krimi/390003-lihovy-boss-brezina-dostal-13-let-vezeni.html

..vůbec totiž nedokážu posoudit, jestli je to moc anebo málo. Ta doba od desíti do třiadvaceti mýho věku byla až néskutečně dlouhá, ale třeba od čtyřicíti do třiapadesáti to byl jen takovej mžik, takže si třináct let neumím nijak představit ;o

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Jiná možnost není ;)

Záleží z jakého úhlu pohledu se na to díváme. Z hlediska práva a platných zákonů je to v pořádku. Z hlediska lidského a morálního je to značný nepoměr, když vezmeme v úvahu že za vraždu důchodce/ tím nechci snižovat nijak hodnotu života starých a starších/ dostane doživotí a v tomto případě zemřelo spousta lidí a dalších mnoho zůstalo do smrti postižených a celkový trest pro hlavního viníka je 13 let, zdá se to značně nepoměrné.

Další odpovědi
chachar1922

Ne

lexx

Jiná možnost není ;)

za dva roky je venku, za vzorné chování a podniká se dál…

Šidlo

Ano

okradol štát o 7 miliárd…čo je mrte peňazí…fajn…ale nešlo o metanol, že?

u nás Igor Matovič zrátal, že vládna strana ukradla 3 miliardy.....a to sú len peniaze, na ktoré sa prišlo, a on zrejme rátal len s politikmi samotnými

je jedno, koľko štát vyberie na daniach, ak sa tie peniaze nedostanu k ludom…resp. ak dane ostanú štátu, pôjdu na politikov, policajtov, úradníkov, možno športovcov…hádajte, kam to povedie

Kepler

Ano

Toho pána osobně znám, v jeho firmě Moráviachem v Hrobicích jsem asi rok pracoval jako technolog. Ta firma vyráběla autokosmetiku a chemii pod značkou Cinol, no a valná část lihu nakupovaná oficiálně do ostřikovacích směsí končila jinde. Už tehdy, v r. 2008, jsem měl podezření. Nezastávám se ho, trest pokládám za přiměřený, protože jde „jen“ o daňový únik. Kdyby ale vyráběl lihové směsi pančované methanolem, byl bych schopen ho osobně zabít. Jako masového vraha.

Mimozemšťan

Ne

Dvojnásobek by byl lepší.