Petr__

Myslíte, že třeba za 500 let budou lidi o naší době vědět všechno?

Máme spoustu knih, fotek videí…máme internet.Pkud budeme své informace upgradovat ve smyslu nosičů tak by to tak mohlo být

Odpovědi
Kepler

Díky nosičům budou vědět leccos. Ale všechno ne. Třeba jak voněl vzduch, jak chutnal uzený bůček a jak bylo dobré pivo.

xxx3

všechno těžko. Přemíra informací je někdy větší problém než malé množství. A mimochodem – třeba poslední 2 století jsou zdokumentovaná celkem dobře, přesto naprostá většina lidí vnímá tuto poměrně nedávnou historii jen mlhavě a hlavně skrze několik válečných konfliktů, jako byly občanská válka v USA, nebo 2 světové války. Řada jiných událostí (často velmi podstatných) je uložena v kolektivním podvědomí (v horším případě spíš nevědomí).

led

Nie.
Informácií, pokiaľ by sa nesplnili katastrofické predpovede filmárov,budú mať naši následovníci dosť.
Ale ako aj my nevieme presne, čo bolo u nás (u vás) pred rokom, nieto ešte pred dlhšou dobou, veď pamäť často zlyháva a vďaka tomu a aj médiám sa aj často história skresľuje, napriek dostupným informáciám. Stačí pozrieť len na tejto stránke rozdielný pohľad na tú istú udalosť.
Preto aj o 500 rokov budú ľudia vedieť o našej dobe len preosiaté, sterilizované až neskutočné informácie.