Myslíte,že to zabralo?!

Dnes odpoledne mi zazvonil telefon.Ozvala se paní nějaké společnosti nabízející nějaký produkt,dříve než chtěla začít ,tak jsem ji řekl: Dovoluji si vás upozornit,že tento rozhovor bude monitorován jako podklad na trestní oznámení na zneužití mého telefonního čísla.Pokud nechcete pokračovat v rozhovoru,zmáč­kněte červené tlačítko..tý,tý,tý-

Budu mít od ni klid?

Nejlepší odpověď
anonym

V rovině nadsázky, to může zabrat. Operátorka si řekně to je nějakej tydýt, zkusím to jinde.
V rovině věcné je to pouhý nesmysl.

  1. Profesionální callcentra začínají hovor předepsanou formulkou: „Máte na mne chvilku?“ a stačí říci prosté ne. Já jsem často používal antismeč, že jsem za volantem, na to není co namítnout a většinou se zmohla na koktavé – děkuji, zavolám později. A převážně se už čúza neozvala.
  2. Operátorky volají na základě řádné smlouvy a registrace v obchodním rejstříku, kde je marketing regulérní obor podnikání, tak že trestnímu oznámení by se jen vysmála. S podobnými planými podněty kvalifikovaný policista snaživce vypoklonkuje. Callcentra volají z vícenásobné GSM brány ze souprav, kde žádná červená tlačítka neexistují.

P.S. Jediná skutečně účinná prevence je postup od www.
P.P.S. Není to spíše rubrika Zábava? Co je celospolečensky aktuální na tom, že někde u barbakanů zazvonil telefon?

Další odpovědi
briketka10

snad jo a doufám, že budeš příště taky tak pohotovej :)
já bych se asi zakoktala..

ale mám taky zážitek – dnes ráno mi zabušila na dveře mladá holka a od koho prý odebírám elektřinu ? já, že od ČEZU a ona, že bych mohla ušetřit móc % se společností Centropol a pak něco mlela.. bla bla bla.. ukázala mi hlavičku co se podobala velkému Č jako má ČEZ, ale bylo to jen velké červené " C " a jestli prý znám nějakého p.Dundu tady z vesnice já, že ne no a nemohla jsem se jí zbavit káčy..řekla jsem jí, že nechci přestupovat k žádné jiné společnosti i když jsem doplácela a ona konečně sklapla desky i podpatky a odešla :)

anonym

bohužel nebudete,taky snimi mám zkušenosti ač jsem je žádala,pak už i nadávala tak mi pokaždé zavolali z jiné firmy

Tom20

Tak tos dobře udělal :D

www

Možná ne.
Všichni tito otravové většinou čerpají z databáze opů. Je proto lepší nejdříve kontaktovat opa a trochu je postavit do latě 😁.
Pokud se to bude opakovat, je potřeba nechat zablokovat volajícího přes operátora. Samozřejmě, pohrůžka volajícímu může pomoci.
Zkušenost vodafone.

hanulka11

jasně už se neozve a opakuj to pokaždý

iceT

Taky mám zážitek:taky mi volala nějaká odněkud,jméno jsem nerozuměla ani společnost,oznámila cosi o nějaké nabídce tv programů a ptala se kolik jich mám česky mluvících.Když jsem jí odpověděla,tak se ještě zeptala,kteráže společnost mi toto umožnila a po odpovědi zavěsila tak rychle,že se ani nestihla rozloučit.

Doufám,že klid bude.

baghira

Raději neodpovím – byl bych nerad aby moje odpověď byla monitorovaná jako podklad na trestní oznámení na zneužití bůhvíčeho.

pizlicka

to mi tak jednou volala zenska od vodafone s nejakou nabidkou,a ja na ni----jé to je dobre ze volate.muzete mi vysvetlit,jak je moznez,kdyz mam vyply telefon,ze my nechodi vypis volani?ona ze nevi.ja na to-----aha,tak dekuji naschledanou.a tipla jsem ji.uz se nikdy neozvala.

anonym

Vynikající bububu, ale lepší je obrátit se na ÚOOU i v případě nevyžádaných SMS. Nahraný hovor (mobil mi to umožňuje) nebo screenshot displeje u SMS jsem zaslal na tento úřad, volajícímu i tomu kdo zaslal SMS jsem poslal zprávu, že to předávám tomuto úřadu. Už se nikdo neozývá.