Zvědavý

Myslíte že smrt Jiřího Šlitra byla náhoda, vražda nebo sebevražda?

Co je nejvíce pravděpodobné ? Kdo by se ho mohl případě chtít zbavit ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Šlitr nezanechal žádný dopis na rozloučenou, takže to ne sebevraždu nevypadá. Osobně tipuji nešťastnou náhodu.

Další odpovědi
klumprt

Spíš nešťastná náhoda. Tenkrát ještě proudil v potrubí jedovatý svítiplyn (obsahoval oxid uhelnatý), a tyto nehody nebyly až tak výjimečné. Do distribuovaného plynu se myslím ještě ani nepřidávala ta smradlavá příměs, jako dnes, takže ho nikdo ani necítil, když se začal šířit po bytě. Stačilo jen, aby vám voda z hrnce zhasila plamen na kamnech, když jste si zdřímli a měli jste to spočítáno.
Jestli měl J.Š. se svou fanynkou trochu upito a chtěli si uvařit kafe a mezitím únavou na chvilku ztratili pozornost, tak si myslím, že neštěstí bylo hotové.

marci1

Těžko říci. Dodnes se neví, jak to vlastně bylo.
Když odcházel naposledy z domova, zněla jeho bytem píseň z představení Jonáš a Dr. Matrace Jó, to jsem ještě žil. Na Boží hod roku 1969 pozval své známé na oběd, z něhož se vytratil s tím, že se za hodinu vrátí. Když padla tma, začali ho hosté hledat. Objevili ho až v jeho ateliéru. Byl mrtvý, stejně jako jeho mladá fanynka, s níž strávil poslední chvíle života. Zda se tak opravdu stalo kvůli technické závadě, to se nepodařilo nikdy plně prokázat. ☹

Doplňuji:
Tipovala bych to na nešťastnou náhodu-nehodu. ☹

Zdroj: http://www.kraj­skelisty.cz/li­berecky-kraj/okres-semily/6505-smrt-v-naruci-fanynky-opravdu-zemrel-jiri-slitr-nahodou-nebo-spachal-sebevrazdu-tajnosti-slavnych.htm

ivzez

Marci1 opakovaně(!!) necituje, odkud svou „odpověď“ opsala – necituje podle pravidel, tzn., že opakovaně porušuje autorská práva.

  • ––

Citovaný text měl být uveden v uvozovkách
a uvedení zdroje, odkud citovala, mělo vypadat takto:

JANOVSKÁ, Adina: Smrt v náručí fanynky. Opravdu zemřel Jiří Šlitr náhodou, nebo spáchal sebevraždu? [online]. Krajské listy s.r.o., 2014 [vid. 2014_09_28]. Dostupné z: http://www.kraj­skelisty.cz/li­berecky-kraj/okres-semily/6505-smrt-v-naruci-fanynky-opravdu-zemrel-jiri-slitr-nahodou-nebo-spachal-sebevrazdu-tajnosti-slavnych.htm

  • ––––––––

Skutečnou odpovědí Marci1 je
první věta a závěrečný „smajlík“.
Zbytek je plagiát.
(Pouhé přidání odkazu nestačí.)