Myslíte, že si lidé odvykli nechat věci opravovat, protože jsou zavaleni lacinými výrobky z Číny?

Nejlepší odpověď
carlosbomber

To si nemyslím. spíš to je tím že 80% se nevyplatí opravit proto že oprava by vyšla dráž než koupě novéhho výrobku

Další odpovědi
Drap

Nemyslím. Většina dnešních výrobků však nejde opravit, nebo se oprava nevyplatí.

Dochy

Protože seriová výroba nového kusu na montážní lince často vyjde levněji než 2 hodiny práce kvalifikovaného opraváře.

Kulpix

Neodvykli!
Řada lidí mě pořád něco dává na opravu, a ani se nejedná o nějaké extra drahé věci. Prostě vědí, že jsem šikovný , že mě to baví a proto mi to dávají. S nějakým dovozem z číny to nemá nic společného.

Kryšpín

Poněvadž kapitalista potřebuje odbyt, sběrné suroviny příjem, tak se občas dá do přístroje tzv kurvítko, aby to jak tak přežilo krátce záruční dobu. A nebo koupíte čtyřkolovou starší plechovičku za 20 táců a odejdou vstřikovací trysky, čtyři kousky za 40 táců a neb repas za polovic, prodat na náhradní díly nelze, poněvadž není doklad o eko-likvidaci

Nuk nuk

Důvodů bude dozajista více, ale i tohle nejspíš přispělo. Proč se trápit s opravou, když si můžu totéž koupit sice v nížší kvalitě ale x krát znovu, za dostupnou cenu, že…