Gami.Pet

Myslíte, že si dokážu splnit můj největší životní sen?

Mým velkým snem a možná nesplnitelným je stát se astronomkou, vystudovat výšku..
Jenže matiku nezvládám, fyziku celkem ano fyziku mám na 1–2 ale matiku tak 3–4 :PP O astronomii se zajímám asi tak cca 2 roky a jsem do ní blázen.
Jsem nyní v deváté třídě a chci jít na kuchař číšník :PP ale chtěla bych si udělat nástavbu(maturitu)-nevím jestli na ni mám a jestli ji dám:P
Jinak jsou mé známky podle mě celkem dobré sem tam dvojky, pár jedniček,.. a jedna trojka ze zeměpisu jinak ok.
Kde výšky s tímto oborem najdu? Jaké jsou podmínky přijetí a na co se zaměřují?
Myslím, jaké předměty tam jsou?
Myslíte, že to mám zkusit? :)
Děkuji za rady :)

Nejlepší odpověď
redy

Musíš přitvrdit,
pak dej vědět 🙂

Další odpovědi
www

Pokud je tvým snem profesionální astronomie a již nyní míníš začínat jako kuchař číšník, no nevím ☹
Odkládáním píle totiž vyřešíš jen pramálo, osobně to proto tipuji nejdříve na astronoma amatéra. Také koníček a velmi zajímavý, přičemž během toho časem úspěšně dospěješ a teprve pak můžeš uvažovat o případném studiu a změně povolání.

Agneta

Musíš začít jako Wernher von Braun(ten, co zařídil přistání na Měsíci)…:DDD
Ta univerzita na kterou chodil je v západním Berlíně, u zoologické zahrady(úplný střed města), a je na astrofyziku nejlepší v Evropě, -a každý kdo ji absolvuje, se může stát kosmonautem :D

Tw!st

To nedokážeme my posoudit, to je pouze v tobě jestli se budeš učit, myslím že to není žádný nesplnitelný sen :)

ivzez

K astronomii je vedle fyziky potřebná i matematika,
astronomii bys musela vystudovat na VŠ.
Nejlepší přípravou ke studiu na VŠ je gymnázium.

Takže já bych poradila přehodnotit své rozhodnutí ohledně SŠ,
hodně zabrat v matematice a přihlásit se na gymnázium.