Janča169

Myslíte, že se z toho moje maminka dostane?

:‚( Včera (já, kámoška, kámoš, moje mamka, trénér a doprovod) jsme byli na kole. Jeli jsme tunelem a tam projížděl kamión. Už já a moje kámoška jsme se ho lekli. Moje mamka a trenér byli vzadu. Trénér zabrzdil a hned zastavil. Zrovna pršelo tak to mamka neubrzdila a naraila do něj a on spadl pod auto, ale až to kolo ho ztáhlo a zabylo. Teď to mamka hází na sebe a je úplně bez života. Prosím, pomocte mi. Dostane se z toho? Chci pořád brečet jak jí vidím…
Doplňuji:
Řekla jsem to špatně no.. byl to tunýlek asi 3 metry a do něj teklo ze shora, protože to bylo nakloněné (u Libochovan – u kamenolomu)
PS: Taťka říká, že si myslí, že se z toho nedostane :‘(

Nejlepší odpověď
iceT

Všechno chce čas,takže se z toho dostane časem,ale nemyslím si že v tunelech bývá mokro při dešti,protože tunely bývají pod zemí.
Doplňuji:
Promiň za to.
S maminkou teď musíte jednat tak,aby se neutápěla v pocitu viny,zaměstnat něčím jiným,aby neměla čas přemýšlet nad tím co se stalo,mohlo se to stát každému.Byla to jen nešťastná náhoda.

Další odpovědi
Damiana

Dostane se z toho, neboj. Teď je to ještě moc čerstvé, tak se nediv, že má takovou nehodu pořád před očima. Svědomí a výčitky teď pracují na plné obrátky, to je přirozené a zdravé. Teď bude maminka potřebovat hlavně pevné zázemí, jehož vytvoření závisí hlavně na tobě a tatínkovi. A samozřejmě i zbytku rodiny a vašich přátelích. Musíte se jí věnovat, neokřikovat jí, dát jí čas, ale zároveň i podporu a lásku. Možná, že byste jí mohli na chvíli odvézt někam, kde přijde na jiné myšlenky.
Jestli je na tom ale opravdu hodně špatně, byla by nejlepší pomoc psychiatra, aby se nestalo nějaké neštěstí. Léky na uklidnění jí určitě pomohou překlenout složité období, posléze by možná byla vhodná i psychoterapie na odstranění úzkosti.
To víš, špatné svědomí se jen tak zaplašit nedá, to chce čas. Ale lidské tělo se má naštěstí tak moc rádo, že se snaží ze všech sil, aby fungovalo. Až maminka sama pozná, jaké měla štěstí, a že šlo opravdu o sice tragickou nehodu, ale i nešťastnou náhodu, a také to, že má silnou podporu ve vás doma a nerada by o vás přišla, bude to na dobré cestě. Nesmíte házet flintu do žita předčasně, optimismus, ale ne ten hraný – láska a podpora – to je to, co teď bude doslova vaší rodinnou povinností. Je to složitá situace, ale držím palce, ať spolu držíte a jako rodina to zvládnete. Ale nezapomeň – pomoc odborníka určitě nepodceňujte!

mosoj

Každopádně citlivý člověk se s tím bude vyrovnávat velmi dlouho a v duši si to může nést celý život. Je na vás jak s tím matce pomůžete, nicméně podíl viny na tom má.

Zajímavé a typické pro dnešní dobu je, že se nikdo nezmíní o tom že i řidič kamionu na tom nese svou vinu. Dovedu si představit jeho způsob jízdy obzvláště když viděl cyklisty.

terry

To víš, že se z toho dostane. Proč by ne? Jen to chvíli potrvá.
Je to prostě život a takové věci se občas stávají.

venkovan

Nechci brát iluze, ale budete posouzeno zřejmě jako dopravní nehoda se smrtelným zraněním. Ale vše se rozhodně až po vyšetření nehody.
A co bude pro ni důležité, jak se posoudí vina či nevina a další okolnosti.
Nicméně – je potřeba se nadechnout a žít dál. Nebyl to úmysl, jen shoda nešťastných okolností a s tím nic nenaděláme. Takže máma se z toho dostane, ale tu chvilku si bude stále pamatovat a přát si aby se vrátila. Více méně – naučí se s tím žít, tak jako většina lidí, kterým se něco podobného někdy stalo. Ten pesimismus táty se mi moc nelíbí, přeci jenom by to chtělo aby jí víc věřil. a podpořit. Ale popravdě – muži bývají často víc skeptiční. prostě je to v genech – každý lov na mamuta nedopadl s uloveným mamutem.