Myslíte, že se udrží název zmrzlí muži???

Jestli to takhle s tím počasím půjde dál,myslíte,že se udrží název zmrzlí muži???
Třeba se za pár let název změní na zlité muže??? ☹,,,,zdá se to jenom mě a nebo si doopravdy příroda v poslední době dělá co chce… Jen aby jste pochopili moje myšlenkové pochody..zde je odkaz

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/199772-zmrzli-muzi-neprijdou-nahradi-je-lijaky-bourky-a-krupobiti.html

Nejlepší odpověď
annas

Počasí si opravdu dělá, co chce. Pravidelné střídání jara, léta, podzimu i zimy je už minulostí.
Stejně tak ledoví muží muži se projevovali různě, několikrát dokonce napadl sníh, jindy se ochladilo bez deště, někdy zase převládalo chladno a vlhko.
Pranostiky o počasí už nemají platnost v tom smyslu, jak kdysi určili naši prapra…předkové. Mně se ale předpověď počasí (lijáky, bouře, krupobití) moc nelíbí. Od dětství mám hrůzu z bouřek. Od r. 1997, kdy nás zaplavila řeka Morava a v domě jsme měli 1 m vody, s obavou sleduji jarní tání sněhu z Jeseníků. Stejně tak při dlouhotrvajících dešťích pozoruji, jak stoupá řeka Morava. Děsivé bylo v r. 2004 i tornádo, které způsobilo v našem městě rovněž obrovské škody. Takže tyto předpovědi mě vůbec netěší. Na kolik % jsou předpovědi pravdivé?

Další odpovědi
anonym

Idylické doby,kdy se poroučelo dešti a větru jsou,zdá se,fuč.Je zjevné,že se „něco děje“.
Jestli to souvisí jen s lidskou činností,nebo „i“, je už asi jedno.Vrátit to nejde.
Viz havárie rop. plošiny. A tak mne,kromě jiného napadlo – kampak se asi podělo to neskutečné množství spálené nafty? V historii. Atd.
Počasí,klima, se asi se mění. A je to docela fofr.

sisi0110

No vždy si příroda dělala co chtěla, ale chápu jak to myslíte:) No musím uznat, že se mi počasí nezamlouvá, ALE… Když se zamyslíme letošní zima, byla tuhá, hodně sněhu, mrzlo = zima jak má být. Zvykli jsme si na mírné zimi, ale přece takové být nemají. Ano teď hodně prší, ale je teprve začátek května, je jaro a žijeme v mírném pásu. Já osobně neočekávám pouze slunečno s příjemnými teplotami. Myslím, že letošní počasí odpovídá naší geografické poloze. A pokud chceme jiné musíme si zacestovat:)

Lucimia

už mě to počasí štve, žádné sluníčko, natož teplo ☹ Jsem zvědavá jestli se letos dočkáme nějakého léta…

Jahoda

Toto období se ani mně nezamlouvá. Zima byla tuhá a žádné velké teloty moc nebyly. Poslední teplo jsem zaznamenala tak před cca třemi týdny. To jsme tu měli okolo 29°C. To byla paráda. Dnes je u nás na Jesenicku zima a pořád tu prší. Tím, že byla tuhá zima, by mělo být zase horké léto. Což je super. Léto totiž miluji. Jinak teď asi nikoho nepotěším, když napíši, že pršet bude celý květen a k tomu bude i zima. ☹. Strašnýý. Příroda si dělá co chce a nebere na nás ohledy, že toto počasí se nám (většině) nelíbí. Ach joo… Teď tu zimu nějak přežiji a doufám, že to léto bude aspoň stát za to! 🙂