zzzlatokopka

Myslíte, že se má Babiš omluvit?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/364379-za-slova-o-vietnamcich-by-se-mel-babis-omluvit-zada-spolecnost.html

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.
povedal verejne to, čo vieme všetci.
a neplatí to iba pre vietnamcov.
musíme sa naučiť počúvať, nie brať všetko doslova (teda nie všetci vietnamci, podobne, ako že všetci českí podnikatelia sú poctiví), ale počúvať myšlienku.

mali by sme si zvykať, že i pravda povedaná nahlas je predsa len pravda.
i keď nie vždy príjemná.

;-Q

Další odpovědi
VeRe1983

Babiš by se měl omluvit za to, že je v tak obludném střetu zájmů a bez uzardění si hraje na mesiáše. Babiš je populista a říká lidem to, co chtějí slyšet, ryze účelově. To dělal už i Hitler v počátcích své politické kariéry. Celé jím vlastněné hnutí těží z frustrace občanů z polistopadového vývoje. Stejně tak jako NSDAP těžila z těžkostí poválečného Německa, kdy mohli obvinit kohokoliv. Komunisty, sociální demokraty, židy. A právě ta frustrace a líbivé fráze jsou ideálním nástroje jedinců bez skrupulí, jak se dostat k moci. Babiš je myslím momentálně největší nebezpečí v naší zemi, dokonce nebezpečnější, než nynější komunisté. Protože on vlastní hospodářské a mediální impérium, má politickou moc. Nynější komunisté je parta senilních hlupáků skřehotajících internacionálu nad Gottwaldovým hrobem. Jejich zásadní problém spočívá ve zvěrstvech včerejška, dnes jsou naštěstí relativně neškodní. Je jich málo a ještě bude méně, což je skvělá správa. Koblížkáři žel přibývají. A to je dost blbá zpráva.

pusinka50

„Jedná se o restaurace a maloobchod. Mimochodem o kamenné obchody. Také o Vietnamce, kteří, jak známo, neplatí daně“.

Babiš to řekl docela nešťastně. Paušalizoval ve větě všechny Vietnamce do jedné skupiny, která neplatí daně.
Vietnamští živnostníci registrovaní v ČR nějaké daně platí, jinak by na ně finančák už dávno vlítnul.
Otázka je, KOLIK na daních Vietnamci odvádí. Mají poschovávané, nelegálně dovezené zboží, které stále na černo dovážejí a doplňují. Takže např. odvedou daň z příjmu ze 100 prodaných triček, i když ve skutečnosti jich prodali 1.000 nebo mnohem víc. To samé s alkoholem cigaretami atd. Ve večerkách nedávají účtenku, u jiného zboží jen v některých obchodech. Takže prodej na černo bez odvedených daní.
A bez elektronických pokladen naprosto neprokazatelný.
K té omluvě, obávám se, že se omluvit bude muset. Já bych byla pro jinak formulované prohlášení, které by zmínilo fakta o množství vietnamského zabaveného, nelegálně dovezeného zboží a výši neodvedených daní z tohoto zboží, přičemž bych zmínila, že to je částka pouze prokázaná při občasných kontrolách a že skutečný únik daní je mnohonásobně vyšší. Toť jen můj názor.

gecco

Omluva je – podle mne, zbytečná…
Ale měl by se – aspoň propříště, vyjadřovat tak, aby podobně pitomé záminky k ´brblání´ neposkytoval.
😉

Drap

Nemyslím nic. Je to problém pouze Babiše. Pravdou je, že vrcholný politik by se takto vyjadřovat neměl ať už si myslí cokoli.

suaeda

Nic proti obyčejným lidem a to včetně Vietnamců nemám. Ale hlavně proti bývalým vládám které dovolily rozjetí mafiánských praktik mimo jiné i Vietnamcům, kteří zde rozjely pěstování konopí, výrobu cigaret s nezdaněného tabáku (zajímavé je, že jinde v Evropě je většinou zdaněn) a nyní i výrobu pervitinu. Možná mají i další aktivity, které ještě vyplavou na povrch. Obchodníci v malých marketech, v jídelnách a potravinách jsou hlavně nádeníci přes jejichž kasy se legalizují špinavé peníze mafiánů. Zajímavé je, že v jiných okolních východních státech tolik krámků s Vietnamci není vidět.
Babiš by se neměl omlouvat, protože daně platí pro všechny a komu se to nelíbí tak ať jde tam, kde mu to dovolí.

anonym

Ano,je to rasově motivované,jako kdyby napadl hnědočechy.

Stingo

Neměl by se omlouvat, protože je to pravda. Zajímalo by mě, jak z toho množství zboží v tržnicích a prodejnách odvádí DPH, když nikdo neví, co tam prodali. Nějaký paragon jim nic neříká a když náhodou nějaký vyjednou z pokladny, tak je tam uvedeno DPH 22% 🙂 Aspoň by si to mohli opravit podle aktuální výše daně.

anonym

Vietnamci jedou drug dealy, prodávají chlast nezletilým, neplatí daně… myslím, že mohou být ještě rádi. Stejně politika nikoho nezajímá. Lidi zjistí, že je celý Facebook sledován a co? Používají ho dál. Co oči nevidí, srdce nebolí.

Shaohao

ptat se na otazku tykajici se babise nebo zemana na odpovedich, kde vetsina diskutujich se necha uplatit koblihou z agrofertu je jako cekat, ze komunista zacne obdivovat usa…

Pepa25

Shaohao: většina snad ne!