bolak

Myslíte že se dožijeme doby, kdy bude technika, genetika a věda vůbec na tak vysoký úrovni…

…že člověku prozkoumaj geny, udělaj sérii testů a budou mu schopni dle výpočtů sdělit, jak dlouho ještě bude žít a na co pravděpodobně (pokud se dožije stáří) zemře?

Nejlepší odpověď
mosoj

Už ne !!! Nedávno proběhla médii vědecká studie ve které se praví, že pokud lidstvo do 40 let nezmění zásadně svoje chování a přístup ke svému bytí, je s lidstvem amen. Tento pocit mám já osobně již delší dobu a bez vědecké studie.

Další odpovědi
Drap

Možná ano. Těší mne, že se toho už nedožiji. K čemu potom takový život bude ?

Illines

Ze predpovedi – znici zivot,coz je bezna vec.At si to nechaji ,to uz neni o zivote .Souhlasim s Mosojem.

Jose1f

Myslím si, že v té době již žijeme. Otázka je, s jakou pravděpodobností to chceš vědět. Existují např. statistické tabulky úmrtnosti. Z nich můžeš zjistit, jaká je pravděpodobnost, že osoba, např. muž Čech, který žije v Praze a dožívá se věku 50 let, v daném období (tj. před dosažením věku 51) zemře. Ta pravděpodobnost se rovná 0,003348 (tj. asi 0,3 % ). Pravděpodobnost že ve stejném období nezemře je potom 0,996652 (tj. více než 99 %). Tyto tabulky využívají například pojišťovny. Ty dokáží statisticky zjistit též to, že jestli ve věku 50 let zemřeš, s jakou pravděpodobností to bude na tu nebo onu chorobu.
To jsou výsledky, které platí pro generaci na základě statistických hodnot. Jednotlivci se od toho mohou lišit
Ty ale asi máš na mysli výsledky na základě studia DNA, určené pro konkrétního jedince. I to by šlo dělat již teď, ale bylo by to drahé a málo přesné. Prakticky použitelné výsledky budou podle mého odhadu za 15 – 20 let.
Podle statistických tabulek si můžeš zjistit, s jakou pravděpodobností se toho dožiješ, či nedožiješ.

Zdroj: http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/umrtnos­tni_tabulky_me­todika