bohunka1

Myslíte, že se dá asi pětiletá andulka ještě trochu ochočit?

Byl to dárek a někdy když vylétne z klece, tak je doma pěknej mazec,ji tam dostat zpátky:)

Nejlepší odpověď
ten který je

Nepronásledujte ji,však ona se vrátí do klece sama až bude mít hlad.

Další odpovědi
hanulka11

Ochočit se asi dá dost těžko, ale svou klec určitě najde. Pomalu ji zkuste zvykat třeba zda by si nesedla na ruku, či na vařečku a zkuste ji donést ke kleci . Chce to velkou trpělivost a hlavně ji nevylekat.Jen tak získá důvěru.

Zuzax

I pětiletá andulka se dá ochočit. Sice s velkou dávkou trpělivosti, ale jde to. Věnovala jsem se chuvu andulek, a když jsem začínala, tak jsem si pořídila pár let starého anduláka, který se po několika měsících naučil sedět na prstě, na rameni, i na hlavě, kde mi s radostí ožužlával vlasy :). Ale bohužel v ostatních lidech takovou důvěru neměl, těm seděl maximálně na té hlavě :).

Nejlepší je si vzít do ruky něco dobrého k snědku (preferuji senegálské proso na klásku, které andulky milují a můžete mít ruku dál od andulky) a dvířkama dát pomalu ruku do klece. Poté je důležité nedělat prudké pohyby a čekat, až si andulka zobne a vydržet třeba 5 minut. Po několika dnech opakování nenápadně před klas nastavit prst, tak, aby se k němu jinou cestou nedostala. Časem andulka pomalu zjistí, že ji nemáte v úmyslu „sežrat“ :). Ovšem starší andulku už nejspíš nenaučíte přilétnout na zavolání a povídat.

Jinak pokud jsme nějakou andulku potřebovali akutně dostat do klece a neměli jsme čas čekat, až se jí bude chtít, tak jsme to řešili tak, že jeden člověk šel k místu, kde andulka seděla a druhý byl připraven u vypínače větla. Za tmy jsou andulky dezorientované, takže se ani nehnou a dají se snadno vzít opatrně do ruky. To ale nelze udělat za denního světla :).