ReHu

Myslíte, že policista, který zastřelil toho zloděje na benzince, nemohl střelit třeba do nohy?

Doplňuji:
Jo jo, asi máte pravdu. Jen že to byl zase jeden zoufalý počin a je mi líto těch dětí i jeho ženy.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemohl, byl tam pult. Nechápu proč se někoho takového zastávat, je pravda že neměl peníze, zůstaly po něm dvě malé děti, ale to nic nemění na tom, že se pokusil o ozbrojenou loupež. By mne zajímalo, jak by se dívalo na dotyčného, kdyby toho čerpadláře zabil, nebo co by provedl příště, kdyby se mu ta loupež povedla.
Plně souhlasím s postupem policistů a držím jim palce, aby byly očištění a nedostali žádný postih, měli by spíše být odměněni za zákrok, při kterém se oběti nic nestalo.

Další odpovědi
venkovan

Když jsem byl na vojně, tak nám říkali, že pokud nechceme mít celý život problémy, tak rovnou zastřelit. Postřelený může vše otočit proti střelci – víc se věří jeho výpovědi. A tenkrát stačilo, aby prohlásil, že stráž nevolala stůj a nevystřelila varovný výstřel do vzduchu.
Naštěstí – raději po takovém školení nám ostré nedávali – lampasáci do a z hospody chodili běžně přes plot a nevěděli který voják je ve stráži.

Ale ve skutečnosti – co se v tu chvíli dělo a co ne, těžko říci. Když zastřelí pachatele – najde se skupina lidí, která volá, že je to konené řešení. Když nezastřelí apachatel něco provede rukojmím, tak se volá, proč pachatele na místě nezastřelili. Je to okamžik rozhodnutí – když pachatel neuposlechne aby odložil zbraň (jakoukoliv), policie či stráž moc možností už nemá.

anonym

čo sa týka zlodejov celkom výnimočne súhlasím s právom šáría – usekávať ruky.
Samozrejme bez nároku na invalidné, sociálne a pod.
Tomu policajtovi fandím (tiež výnimočne).

Zamyslenie:
nemali by potom byť politikmi storučky (so sto rukami ako sú stonožky so sto nohami)?

honza19hk

proč do nohy,střílet do hlavy. nic jinýho na ně neplatí,když se náhodou dostanou k soudu tak dostane podmínku a když se náhou někdo rozhodne pro amnestii tak ho pustí. Takhle má smůlu a ostatní lidi klid. Proč mu platit vězení.

anonym

Mohl, ale chtěl být jako ti američtí šerifové. Dva na jednoho, který měl pouze nůž, pravda, obsluha byla jako rukojmí, ale pokud by použili oba mozek, nemuselo to takhle smutně dopadnout!
Doplňuji:
Chtělo by to shlédnout kamerové záznamy a byly bychom v obraze.

anonym

Je otázka, zda by takové postřelení útočníka spíš nerozběsnilo a zda by potom ztráty na životech nebyly podstatně horší. Nemá smysl nad tím přemýšlet. Touhle otázkou se budou zabývat týmy odborníků a ty potom vyhodnotí, zda byl zásah oprávněný a v pořádku.

huxa

naprosto nevím, o čem se jedná, když nedáš ani odkaz, drbnoviny nečtu ;)

určitě ho mohl střelit do nohy, ale neudělal to, jak říkala moje dějepisářka „minulost je pevně daná a polemizovat "coby kdyby“ nemá smysl".
Jestli to byl zloděj a nebo někoho ohrožoval, nevidím problém v tom ho zastřelit

led

Akékoľvek uvažovanie o vine, či nevine toho policajta je v tejto dobe zbytočné, všetko je v štádiu vyšetrovania. Informáciu máme všetci len sprostredkovanú, tj. z druhej ruky, teda môžme zatiaľ len rozmýšľať, ako by sme konali my na jeho mieste, nič iné. Neodsudzujme človeka dopredu, doba lynčov Divokého západu už skončila.
Doplňuji:
Čo by ste urobili vy? (na jeho mieste) PS. neťahajte do toho zlodejovú rodinu, o nej predsa policajt nič nevedel.
skúste odpovedať v diskusii…

anonym

myslím, že zasáhl správně…podobné svoloče je tady mraky

led

Je zaujímavé, ako niektorí hneď jednoznačne riešia vinu jedného, či druhého. Konanie zlodeja je prirodzene odsúdeniahodné, ale zamysleli ste sa nad myšlienkovým pochodom policajta? Veď predsa v zlomku sekundy sa musel rozhodnúť a určite si uvedomoval aj následky svojho konania – možné zabitie človeka, pohon krvilačných médií, reakcie ľudí, podporujúcich i odsudzujúcich, vyšetrovací cirkus okolo toho všetkého, neistota nad ďalším životom. Napriek tomu konal. Vystrelil.
Čo by ste urobili vy? (na jeho mieste) PS. neťahajte do toho zlodejovú rodinu, o nej predsa policajt nič nevedel.

anonym

led, ještě bych to doplnila o skutečnost, že pachatel byl člověk plnoletý. Šel „krást“ a musel si tedy být vědom rizika, do kterého se pustil. Odpovědnost za své dluhy a za svou rodinu nenesl policajt, který střílel, ale právě zloděj. Takže to nevidím vůbec jako selhání na straně ochránců práva a zákonů, ale naopak je to selhání otce rodiny.
Také mne štve hon na ty, kteří v rámci své odpovědnosti musí řešit takovéto situace. Ten policajt teď bude žít s vědomím, že zastřelil člověka. Nezávidím mu to.

led

Presne o to mi ide, ľudia si neuvedomujú, alebo nechcú uvedomiť, že policajt musí v rýchlosti riešiť daný problém a až potom myslieť na seba.
PS. takýchto „rizikových“ profesií je viac.

anonym

kri kri: A proc do toho tahas zakony nabozenstvi? Saria take napriklad tresta SMRTI vsechny ty, kteri opusti nabozenstvi. To je take spravne?